ربات گلدان با پاهایش قادر خواهد بود تا نور خورشید را برای گیاه شما دنبال کند

ربات گلدان با پاهایش قادر خواهد بود تا نور خورشید را برای گیاه شما دنبال کند


گیاهان برای رشد و زنده ماندن به نور خورشید نیاز دارند و این یک حقیقت است. به همین دلیل است که گاهی اوقات می‌توان گیاهی را مشاهده کرد که در نواحی عجیب رشد کرده‌ تا به بهترین شکل ممکن در معرض نور قرار گیرد. در حال حاضر مشکل گیاهانی که در داخل خانه و محیطی بسته قرار دارند آن است که همیشه به نور دسترسی ندارند. حال ربات گلدان آمده تا این مشکل را برای همیشه حل کند. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

این ربات که در پکن پایتخت کشور چین و توسط کمپانی Vincross توسعه یافته، دارای محفظه‌ای گلدان مانند جهت قرار دادن گیاه در آن است تا بتواند با پاهایش به تعقیب نور بپردازد. این بدان معناست که برخلاف گذشته می‌توانید گیاهی را درون آن قرار دهید تا این ربات در طی طول روز نور را دنبال کرده و تا غروب خورشید گیاهتان را همراهی کند و در آخر نیز به مکان مقرر بازگردد. استفاده از این فناوری می‌تواند تا رشد گیاه شما را نسبت به ثابت بودن آن چندین برابر کند.

ربات گلدان

پاهای این ربات شگفت‌انگیز قادر به تشخیص و تعقیب نور می‌باشد تا به این وسیله بتواند هنگامی که خورشید در سراسر آسمان در حال حرکت است، گیاه را نیز با آن حرکت دهد. علاوه بر این قادر است تا زمانی که گیاه مورد نظر نیاز به آب دارد، آن را اعلام کند که بسیار کاربردی است. متاسفانه این محصول به صورت نمونه اولیه بوده و فعلا به صورت عمده برای خرید در دسترس نیست.

با توجه به آن که ربات گلدان مورد بحث بر اساس ربات شرکت Hexa در این زمینه طراحی شده و این ربات با قیمت 949 دلار برای خرید در دسترس است، نمی‌توان قیمت آن را کمتر از چند صد دلار تخمین زد.

آیا شما این هزینه را برای ربات گلدان پرداخت می‌کنید و یا خودتان برای تغییر جایگاه گلدان‌هایتان دست به کار می‌شوید؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید