رشد میزان فروش کامپیوترهای شخصی در سال آینده به لطف ویندوز 10

رشد میزان فروش کامپیوترهای شخصی در سال آینده به لطف ویندوز 10


دستگاه‌های 2 در 1 هنوز هم به عنوان اصلی‌ترین بازیکنان حاضر در قلمرو کامپیوترهای شخصی محسوب می‌شوند. این دستگاه‌ها که به طور همزمان می‌توانند نقش لپ‌تاپ و یک تبلت تمام لمسی را به بهترین شکل ممکن ایفا کنند، بخش عمده‌ای از فروش بازار PC را به خود اختصاص داده و انتظار می‌رود در سال آینده نیز به رشد این بازار مهم کمک کنند.

براساس جدیدترین گزارش موسسه تحلیلی Canalys بازار کامپیوترهای شخصی در سال 2019 شاهد رشد خواهد بود و این رشد را تا حدی می‌توان به دلیل سیستم عامل ویندوز 10 دانست. در این تحلیل همچنین آمده که میزان فروش کامپیوترهای دسکتاپ، نوت‌بوک‌ها و دستگاه‌های 2 در 1 نیز با رشدی 0.3 درصدی در سال آینده میلادی همراه خواهد بود. این در حالی است که میزان فروش کامپیوترهای شخصی به مدت یک دهه روند نزولی داشته است!

کامپیوترهای شخصی

الستر ادواردز، تحلیلگر ارشد کانالیس معتقد است که نوسازی تجهیزات و خرید دستگاه‌های جدید برای بهره‌گیری از سیستم عامل ویندوز 10 یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش تقاضا برای کامپیوترهای شخصی در سال 2019 به حساب خواهد آمد. البته قطعا نمی‌توان انتظار داشت که این رشد تا ابد ادامه داشته باشد. در واقع براساس پیش‌بینی‌ها انتظار می‌رود ویندوز 10 تنها تا نیمه ابتدایی سال میلادی آینده باعث افزایش فروش کامپیوترهای شخصی شود.

براساس تحلیلی که توسط موسسه گارتنر صورت گرفته بود، رشد 1.4 درصدی در میزان فروش کامپیوترهای شخصی در نیمه دوم سال میلادی جاری پیش‌بینی می‌شد. اگرچه مدتی هست که بازار جهانی PC با روند نزولی دست و پنجه نرم می‌کند اما به نظر می‌رسد کاربران به آرامی در حال خرید دستگاه‌ها و تجهیزات جدید برای استفاده از سیستم عامل ویندوز 10 هستند.

انتظار می‌رود پروژه Always Connected نیز در سال آینده تاثیرات مثبتی بر روی بازار PC بگذارد. این دستگاه‌ها برپایه پردازنده‌های ARM و سیستم عامل ویندوز 10 عرضه شده و قابلیت ارتباطی LTE داخلی را به همراه عمر باتری بسیار مطلوب در حد گوشی‌های هوشمند را در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

منبع: windowslatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید