رم‌های جدید Vengeance کمپانی کورسیر معرفی شدند؛ 5000 مگاهرتز، سازگار با پلتفرم AMD

رم‌های جدید Vengeance کمپانی کورسیر معرفی شدند؛ 5000 مگاهرتز، سازگار با پلتفرم AMD


به تازگی شرکت کورسیر به عنوان یکی از تولید کنندگان حافظه اصلی رم و قطعات جانبی، حافظه‌های جدیدی از سری Vengeance معرفی کرده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

شرکت کورسیر کیت جدیدی از حافظه‌های DDR4 سری Vengeance LPX را معرفی کرده است که اولین ماژول‌های پرسرعتی هستند که سرعت 5000 مگاهرتز دارند. این حافظه‌های مبتنی بر تراشه‌های سری میکرون با کیت‌های دو ماژول 8 گیگابایتی در دسترس هستند. نکته جالبی که در مورد این حافظه‌های جدید وجود دارد، دستیابی به فرکانس 5000 در حالت پایدار با مادربرد‌های X570 کمپانی MSI در کنار نسل سوم پردازنده‌های AMD RYZEN است.

همکاری سه شرکت MSI، کورسیر و AMD مسبب این شده تا حافظه‌های رم Vengeance LPX بتوانند رکورد 5000 مگاهرتز را به ثبت برسانند. در مشخصات فنی نیز اشاره شده، این کیت‌های DDR4 با پلتفرم X570 و نسل سوم از پردازنده‌های AMD RYZEN بهینه سازی شدند. پیش از عرضه، این حافظه‌ها با پردازنده‌های مذکور و مادربردهای MSI MEG X570 GODLIKE, MSI MEG X570 ACE, MSI MEG X570 UNIFY, و PRESTIGE X570 CREATION جهت پایداری تست شدند؛ گفتنی است، جهت پایداری گزینه‌های اورکلاک این مادربردها فعال شدند.

دستیابی به فرکانس بیشتر مسبب تولید حرارت و گرم شدن المان‌های مهم هر قطعه می‌شود. با این حال فن‌های مخصوص این کیت، به صورت مستقیم ماژول‌های هشت گیگابایتی را خنک می‌کنند. از سوی دیگر، زمان بندی این حافظه‌ها به صورت 46-26-26-18 و ولتاژ پیش فرض 1.5 ولت تنظیم شده است.

حافظه‌های Vengeance LPX DDR4 شرکت کورسیر با قیمت 1225 دلار عرضه شدند.

منبع: guru3d

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید