رونمایی ایسوس از مادربرد Prime A320I-K

رونمایی ایسوس از مادربرد Prime A320I-K


کمپانی تایوانی ایسوس به تازگی مادربرد Prime A320I-K را رونمایی کرده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

مادربرد Prime A320I-K

کمپانی ایسوس در روز گذشته یک مادربرد جدید را تحت مدل Prime A320I-K و فرم فکتور کارخانه‌ای mini-iTX رونمایی کرده است. مادربرد جدید این کمپانی همانطور که از نام آن پیداست مبتنی بر چیپست A320 و همچنین دارای سوکت AM4 است. چیپست A320 مخصوص سیستم‌های پایین رده است که بار پردازشی بسیار زیادی را میزبانی نمی‌کنند و عمدتا برای مصارف اداری و خانگی استفاده می‌شوند.

این مادربرد همانطور که اشاره شد مبتنی بر چیپست A320 شرکت AMD است؛ با این حال پردازنده‌های مورد پشتیبانی آن شامل نسل اول و نسل دوم سری RYZEN خواهد بود. ابعاد کوچک این مادربرد مسبب این شده تا ایسوس یک هیت سینک کوچک را در کنار درگاه M.2 قرار دهد که با رنگ سفید و نام کمپانی دیده می‌شود. از سوی دیگر، توان مورد نیاز این محصول توسط دو کانکتور 24 پین اصلی و 8 پین برای پردازنده تامین می‌شود؛ مدار تنظیم فشار برای همراه سازی پردازنده شامل 6 فاز تماما دیجیتالی است که فاقد هیت سینک برای رفع دما از سوی المان‌های مهم همچون جوک‌ها هستند.

برای نصب درایوهای ذخیره سازی پرسرعت بر روی مادربرد Prime A320I-K دو راهکار وجود دارد. اولین راهکار استفاده از درگاه‌های SATA است که هر کدام دارای پهنای باند 6 گیگابیت بر ثانیه بوده و از سوی دیگر، درگاه M.2 سرعت به مراتب بیشتری را ارائه می‌کند. افزون بر این، برای نصب کارت گرافیک می‌توان از یک اسلات PCI-E X16 موجود بر روی این مادربرد استفاده کرد.

در قسمت ارتباطات درگاه‌های USB 2.0 و USB 3.0 نسل اول دیده می‎‌شوند. در صورت استفاده از سری APU های مورد پشتیبانی این مادربرد نیز می‌توان از یک پورت HDMI و یک پورت Displayport و در قسمت تراشه صوتی آنبرد یک چیپ شرکت رل‌تک در مدل ALC887 به کار رفته است.

گمانی زنی می‌شود تا این مادربرد با قیمت احتمالی 60 دلار روانه بازار شود.

منبع: techpowerup

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید