رونمایی MSI از کارت گرافیک GTX 1650

رونمایی MSI از کارت گرافیک GTX 1650


اخیرا کمپانی MSI از یک کارت گرافیک پایین رده تحت مدل GeForce GTX 1650 رونمایی کرده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

کارت گرافیک GTX 1650

به تازگی کمپانی MSI یک کارت گرافیک پایین رده (low-profile) جدید را رونمایی کرده که دارای مصرف توان پایین و مبتنی بر تراشه گرافیکی GeForce GTX 1650 است. این کارت گرافیک دارای دو فن خنک کننده که اندازه آنها برابر با 60 میلی متر هستند و از طرفی دیگر هیت سینک‌های متصل به یکدیگر گرمای تولید شده را به خود جذب می‌کنند؛ ابعاد خنک کننده مسبب این شده که این کارت گرافیک دو اسلات توسعه را اشغال می‌کند و هر دو خروجی تصویر در یک ردیف قرار گرفتند.

برای اتصال، این کارت گرافیک از درگاه PCI-Express نسل سوم به صورت X16 استفاده می‌کند؛ با این حال خبری هم از کانکتور برق مستقل نیست و درگاه اتصال با حداکثر ظرفیت 75 وات وظیفه تامین توان را دارد. از طرفی دیگر، سرعت کلاک این کارت گرافیک با نسخه مرجع برابر 1665 مگاهرتز در حالت بوست بوده و همچنین سرعت حافظه موثر به 8 گیگاهرتز خواهد رسید. پردازشگر گرافیکی این محصول مبتنی بر یک قطعه سیلیکونی با فناوری ساخت 12 نانومتر است که تحت نام TU117 شناخته می‌شود. این پردازشگر از 896 واحد پردازشی CUDA همراه با 56 واحد TMU و 32 واحد ROP همراه است. افزون بر این، پهنای باند حافظه‌های ویدیویی GDDR5 در این کارت گرافیک 128 بیت بوده که مجموعا 4 گیگابایت ظرفیت را به همراه دارند.

همانطور که از تصویر این کارت گرافیک مشخص است، دو درگاه HDMI و DVI-D خروجی‌های تصویر را تشکیل دادند. زمان عرضه و قیمت گذاری این کارت گرافیک تا به اینجا مشخص نشده است.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید