رکورد جدید در فروش کارت‌های گرافیک AMD VEGA نسبت به نسل قبل

رکورد جدید در فروش کارت‌های گرافیک AMD VEGA نسبت به نسل قبل


روز گذشته کمپانی AMD طی یک کنفرانس خبری به معرفی معماری VEGA اینبار با فناوری ساخت 7 نانومتر پرداخت. این کمپانی طی این کنفرانس خبری به موفقیتی که این معماری پردازشگر گرافیکی توانست برای کمپانی AMD رقم بزند نیز اشاره داشت. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

VEGA

معماری VEGA نه تنها در بخش کارت گرافیک‌های مجزا بلکه در بخش SoCها، APUها و آخرین نسل از پردازشگرهای بکار رفته در کنسول‌های بازی توانست به خوبی عمل کند و موفقیتی را برای کمپانی AMD در کارنامه آن به ثبت برساند. معماری VEGA در خلل مقایسه‌ای که کمپانی AMD طی کنفرانس خبری یاد شده انجام داد، توانسته تا فروش بیشتری را نسبت به کارت گرافیک‌های نسل قبل این کمپانی داشته باشد.

کمپانی AMD یک اسلاید برای توضیح این گفتار به نمایش گذاشت که در محتوای آن شرحی از مقایسه فروش کارت‎‌های گرافیکی دو معماری VEGA و Fiji دیده می‌شد. اگر کارت‌های گرافیک مبتنی بر معماری Fiji را به یاد ندارید، بهتر است مدل‌های Radeon R9 Fury X و R9 Nano را برای شما مثال بزنیم. به هر حال، VEGA توانست تا رکورد بالاتری را نسبت به نسل قبل (Fiji) به ثبت برساند؛ بنا بر گفته کمپانی AMD، این رکورد، رکوردی 10 برابر بیشتر است. بله، بنا بر مقایسه‌ای که کمپانی AMD در فروش کارت‌های گرافیکی مبتنی بر معماری Vega و Fiji انجام داده، نتیجه آن فروش 10 برابر بیشتر از معماری VEGA است. ناگفته نماند، معماری VEGA از سوی ماینرها نیز توانست گزینه خوبی بود و دست کم ماینینگ توانست عامل این موفقیت باشد. لازم به یاد آوری نیست که ماینرها چه هجومی بر سر بیشتر کارت‌های گرافیک، بخصوص در مدل‌های مبتنی بر این تراشه آوردند.

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید