رکورد شکنی رم های کمپانی Ballistix خبر ساز شد

رکورد شکنی رم های کمپانی Ballistix خبر ساز شد


کمپانی Ballistix به عنوان یک تولید کننده حافظه‌اصلی رم به خوبی شناخته شده است. این کمپانی به تازگی رتبه نخست سریعترین حافظه اصلی رم اورکلاک شده را برای خود دارد. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

شرکت بلیستیکس (Ballistix) به عنوان تولید کننده حافظه اصلی رم کامپیوتر اکثرا از تراشه‌های میکرون استفاده می‌کند و حالا رسما دارنده رکورد سریع‌ترین حافظه‌ اورکلاک شده است. اورکلاکرهای شرکت با استفاده از حافظه‌های سری Ballistix Elite 3600MT/s توانستند تا رکورد 5726 مگاترانسفر در ثانیه را در رده بندی حافظه‌های DDR4 به ثبت برسانند. در مقایسه می‌توان گفت، این رکورد 79 درصد سریعتر از حافظه‌های 3200 و 115 درصد سریعتر از حافظه‌های 2666 مگاهرتزی است که در اکثر سیستم‌های رده معمولی استفاده می‌شوند.

حافظه‌های 3600 مگاهرتزی استفاده شده توسط اورکلاکرهای این کمپانی از همان زمان بندی CL24 برخوردار بوده که پیشتر نیز دیده شد. افزون بر این، حافظه‌هایی که برای اورکلاک استفاده شدند مدل‌هایی هستند بلیستیکس به عنوان محصول گیمینگ عرضه می‌کند. با این حال می‌توان انتظار داشت سری دیگری از حافظه‌های رم مانند G.SKILL ، HOF و Dominator رکورد بالاتری از 5726 مگاهرتز به ثبت برسانند.

سیستم استفاده شده برای به ثبت رساندن این رکورد متشکل از پردازنده اصلی Intel i7-8086K و مادربرد ASUS Maximus XI Apex بود و همانطور که می‌توان انتظار داشت نیز سیستم خنک کننده مبتنی بر نیتروژن مایع (LN2) ذکر شده است.

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید