زمان احتمالی عرضه کارت های گرافیک 7 نانومتری انویدیا مشخص شد

زمان احتمالی عرضه کارت های گرافیک 7 نانومتری انویدیا مشخص شد


بنا بر آخرین شایعات منتشر شده، احتمال داده می شود تا انویدیا در سال میلادی جاری از کارت های گرافیک 7 نانومتری خود معرفی به عمل آورد. در ادامه این مطلب با رسانه سخت افزار ایران همراه باشید.

گرافیک 7 نانومتری

دو کمپانی AMD و انویدیا تولید کنندگان کارت‌های گرافیک هستند که در هر نسل به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. کمپانی AMD در آخرین سری از عرضه کارت‌های گرافیک جدید خود Radeon VII را معرفی و عرضه کرد که اولین پردازشگرهای گرافیکی 7 نانومتری محسوب می‌شوند. البته محصولات 7 نانومتری کمپانی AMD در رقابت با کارت های مبتنی بر فناوری ساخت 12 نانومتری انویدیا نتوانستند چندان به خوبی و به شکلی که انتظار می‌رفت عمل کنند.

اخیرا گمانه زنی می شود که کمپانی انویدیا در جریان GTC 2019 از نسل جدید کارت‌های گرافیک 7 نانومتری خود معرفی کند که بنا بر احتمالات این نسل تحت نام Ampere عرضه خواهد شد. به کارگیری لیتروگرافی بهتر برای کارت های گرافیک موجب افزایش کارایی خواهد شد که در کنار آن کاهش توان مصرفی نیز همراه خواهد بود.

کمپانی AMD پس از گذشت چند سال از تاریخ عرضه کارت های گرافیکی خود که نتیجه‌ خوبی را نیز به همراه نداشت، با عرضه کارت های 7 نانومتری Radeon VII خود توانست تا حدودی به بازار خود تغییر و تحولی دهد. البته تمام این صحبت‌ها از AMD حاکی از عرضه نسل جدیدی با کارایی چشمگیر و بیشتری نسبت به قبل نیست، افرون بر اینکه رقبایی قدرتمند نیز برای سری RTX انویدیا نتوانستند باشند. با این حال طرفداران کمپانی AMD چشم به انتظار عرضه نسل Navi هستند و به کنار از این موضوع، انویدیا در سال جاری ممکن است تا نسل Ampere را با فناوری ساخت 7 نانومتر عرضه کند.

منبع: techspot

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید