ساخت مدال‌های شرکت‌کنندگان بازی‌های المپیک سال 2020 توکیو از زباله‌های الکترونیکی!

ساخت مدال‌های شرکت‌کنندگان بازی‌های المپیک سال 2020 توکیو از زباله‌های الکترونیکی!


همان‌طور که می‌دانید، وسایل و دستگاه‌های الکترونیکی فلزات گران بهایی همچون طلا، نقره، مس و … را در ساختار خود جای داده‌اند که امکان بازیافت و استفاده مجدد از آن‌ها نیز وجود دارد، بر همین اساس کمیته مسئول سازمان‌دهی بازی‌های المپیک و پاراالمپیک سال 2020 توکیو پیشتر اعلام کرده بود که قصد ساخت مدال‌های اهدایی به ورزشکاران شرکت‌کننده در بازی‌های المپیک را از دستگاه‌های الکترونیکی غیرقابل استفاده در سر دارد. این تصمیم کمیته با استقبال محلی و بین‌المللی گسترده و بی‌نظیری از جانب مردم و کمپانی‌های توسعه‌دهنده دستگاه‌های الکترونیکی در کشور ژاپن و همچنین ورزشکاران از اقصی نقاط کره زمین همراه شده و تاکنون 47 هزار و 500 تن زباله الکترونیکی جهت تحقق اهداف کمیته جمع‌آوری شده است.

المپیک

47 هزار و 500 تن زباله جمع‌آوری شده شامل تعداد پنج میلیون تلفن همراه غیرقابل استفاده است که مردم به رهاسازی آن‌ها در فروشگاه‌های NTT Docomo در کشور ژاپن پرداخته‌اند. کمیته مسئول سازمان‌دهی بازی‌های المپیک به‌منظور تشویق مردم جهت شرکت در این ابتکار عمل به برپایی تعداد بیشماری موقعیت‌های مختلف در مکان‌های عمومی و دفاتر پست در سرتاسر ژاپن مبادرت ورزیده است.

کمیته سازمان‌دهی بازی‌های المپیک تاکنون موفق به استخراج و جمع‌آوری 2700 کیلوگرم فلز مس از زباله‌های الکترونیکی از ماه ژوئن سال گذشته میلادی شده است که این میزان برابر 93.7 درصد حجم نهایی مورد نیاز می‌باشد. مقدار اشاره شده در مورد دیگر فلزاتی همچون طلا برابر با 85.4 درصد (30.3 کیلوگرم) و 4100 کیلوگرم نقره می‌باشد. هدف نهایی در جمع‌آوری مقادیر مورد نیاز از فلزات اشاره شده هنوز محقق نگشته است، اما بر طبق گفته کمیته، زباله‌های الکترونیکی جمع‌آوری شده بسیار بیشتر از مقدار فعلی بوده و استخراج فلزات در قالب آن‌ها تا زمان دست‌یابی به مقادیر مورد نظر همچنان ادامه دارد. در انتها باید خاطر نشان کرد که فرآیند جمع‌آوری زباله‌های الکترونیکی و دستگاه‌های غیرقابل استفاده تا انتهای ماه مارچ میلادی ادامه دارد.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید