سازمان FDA نخستین همبرگر بدون گوشت طبیعی را برای خوردن ایمن اعلام کرد

سازمان FDA نخستین همبرگر بدون گوشت طبیعی را برای خوردن ایمن اعلام کرد


به نظر می‌رسد که تب و تاب تولید محصولات غذایی به شیوه نوین سبب شده تا اخیرا شاهد قرارگیری گوشت در این لیست نه چندان طویل باشیم. حال همبرگر سرو شده عاری از هر گونه گوشت طبیعی تاییدیه سازمان FDA را دریافت کرده و برای خوردن ایمن تلقی شده که خود گامی بزرگ در این صنعت به حساب می‌آید. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

مدتیست که دانشمندان در حال تولید و آزمایش گوشتی بدون نیاز به کشتن حیوانات هستند و در همین راستا شرکت Impossible Foods که در این زمینه فعالیت دارد همبرگر کاملا گیاهی و بدون گوشت را ایجاد کرده است که گفته می‌شود با طعم و مزه‌ای همانند نسخه رایج همراه است. حال سازمان FDA ایالات متحده آمریکا تاییدیه آن را صادر کرده و آن را برای سلامت انسان‌ها ایمن اعلام کرده است.

همبرگر

این شرکت که پیش‌تر به دلیل مشاجره بر سر لژیون گلوبین سویا در سال 2014 مطرح شده بود، گویا راه حلی نهایی یافته است. چرا که لژیون گلوبین سویا قادر به ایجاد آلرژی و دیگر عوارض جانبی است. با آن که در گیاه سویا پروتئین یافت می‌شود، اما به این شرط که بخش‌های ذکر شده مضر آن مورد مصرف واقع نشود. همین مسئله که سبب شده بود تا نگرانی‌هایی در ارتباط با سلامت آن مطرح شود، حال با مطالعات تحقیقاتی Impossible Foods منتفی شده و این شرکت توانسته تا علاوه بر قانع کردن FDA، نشان دهد که مصرف لژیون گلوبین به عنوان بخشی از رژیم غذایی ما تاثیرات مضری در بر ندارد و خطر ابتلا به آلرژی در آن نیز به طور محسوسی کم است.

نظر شما درباره این همبرگر چیست؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید