سازنده ابزار تقلب بازی GTA Online محکوم به پرداخت 150 هزار جزای نقدی شد!

سازنده ابزار تقلب بازی GTA Online محکوم به پرداخت 150 هزار جزای نقدی شد!


افراد متقلب یا به عبارتی دیگر چیترها مورد علاقه استودیو‌های بازی‌سازی و کمپانی‌های منتشرکننده بازی‌های رایانه‌ای نبوده و اغلب آن‌ها به‌منظور عدم کسب قدرت توسط حداکثر مجازات تنبیه می‌شوند. ناشران بازی‌های رایانه‌ای معمولاّ به‌وسیله طرح شکایت و طی نمودن مراحل قانونی به تنبیه این دسته از افراد می‌پردازند که نتیجه آن برای سابقه کمپانی شاکی نیز از اهمیت برخوردار می‌باشد، بر همین اساس جدیدترین گزارش منتشر شده پیرامون این موضوع حکایت از پرداخت مبلغی برابر با 150 هزار دلار توسط یک سازنده ابزار تقلب برای عنوان GTA Online دارد.

GTA Online

دادگاهی در ایالت فلوریدا در طی حکمی آقای Jhonny Perez را محکوم به پرداخت 150 هزار دلار جزای نقدی در پاسخ به آسیب‌های وارده به کمپانی Take Two Interactive، ناشر عنوان محبوب GTA Online نموده است (این مبلغ علاوه بر هزینه وکیل به مقدار 66.869 دلار می‌باشد). حکم شخص نامبرده به دلیل طراحی و اشتراک ابزار تقلبی تحت عنوان Elusive صادر شده است که به بازیکنان عنوان فوق اجازه می‌دهد تا علاوه بر دیگر فاکتورهای تقلب، به پول بی‌نهایت و غیرقابل اتمام در محیط بازی دست پیدا کنند.

این موضوع مغایر با قوانین از پیش تعیین شده کمپانی Take Two Interactive بوده و منجر به برهم خوردن تعادل گیم‌پلی در عنوان می‌شود. ابزار تقلب اشاره شده مدل پرداخت و خرید آیتم‌های تعبیه شده در بازی را تحت تأثیر خود قرار داده و در تجربه نهایی عنوان برای دیگر بازیکنانی که به استفاده از ابزار نپرداخته‌اند نیز اختلال وارد می‌کند.

آقای Perez، سازنده ابزار تقلب اشاره شده سال گذشته و پس از درخواست ناشر عنوان GTA Online به توقف انتشار آن پرداخته است. علاوه بر آن وی اظهار داشته است تا تمامی مبلغ دریافتی ناشی از فروش ابزار را به انجمن‌های خیریه اهدا کند. کمپانی Take Two به ارائه درخواست در خصوص آگاهی از میزان مبلغ دریافتی در نتیجه فروش ابزار پرداخته است، اما پس از آنکه که هیچ‌گونه پاسخی را از آقای Perez دریافت نکرده است، نسبت به طرح شکایت اقدام نموده است.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید