سازندگان تلفن های همراه چینی، گوشی های 5G را 74 دلار بیشتر از 4G قیمت گذاری کردند

سازندگان تلفن های همراه چینی، گوشی های 5G را 74 دلار بیشتر از 4G قیمت گذاری کردند


گوشی های 5G کم کم در حال ورود به بازار هستند و طولی نخواهد کشید که همه گیر میشوند، اما سوال مهم آن هم برای کاربران این خواهد بود که این گوشی ها چه قدر نسبت به گوشی های نسل پیش یعنی 4G گرانتر خواهند بود؟ همراه سخت افزار باشید.

 

تولیدکنندگان چینی برای قیمت گذاری این تلفن های جدید از فرمول 5G+500 CNY استفاده میکنند، یعنی هزینه های تولید گوشی 5G به علاوه 50 یوان، که واحد پول ملی کشور چین است. این مبلع حدودا معادل با 74 دلار آمریکا و 65 یورو خواهد بود. آنگونه که به نظر میرسد این هزینه به سختی هزینه های تولید یک گوشی 5G را پوشش میدهد. یک مودم 5G به همراه چیپست سازگار با آن تقریبا 50 دلار قیمت دارد، آنتن و دیگر سخت افزار مورد نیاز نیز 30 دلار هزینه در بر خواهد داشت. با اضافه شدن مالیات، در انتها کاربر 100 دلار پرداخت خواهد کرد که این اجتمال وجود دارد کاربران غربی هزینه ای بیش از 100 دلار، یعنی حدودا 200 تا 300 دلار را پرداخت کنند.

 

تولیدکننگان اصلی مودم های 5G یعنی کمپانی های Intel، Samsung، Qualcomm، MediaTek و HiSilicon (Huawei) به دنبال افزایش سود خود هستند و همین امر باعث خواهد شد قیمت ها باز هم کاهش یابد و سود اصلی به جیب تولیدکنندگان تلفن های همراه سرازیر شود.

 

منبع GSMArena

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید