سامسونگ با همکاری شیائومی، حسگر دوربین 108 مگاپیکسلی را توسعه داد

سامسونگ با همکاری شیائومی، حسگر دوربین 108 مگاپیکسلی را توسعه داد


اگر بخواهیم به پارامترهایی که بر روی کیفیت تصویر یک دوربین تاثیر می‌گذارند اشاره کنیم، عواملی مانند ابعاد حسگر، دقت موثر حسگر یا همان مگاپیکسل و نرم‌افزار پردازش تصویر دوربین از بالاترین میزان اهمیت برخوردار خواهند بود. برای اینکه تصویر خروجی دوربین در بالاترین سطح قرار داشته باشد، این عوامل باید با یکدیگر هماهنگ بوده و عملکرد خوبی را از خود نشان بدهند.

کمپانی سامسونگ که در زمینه توسعه انواع حسگرهای دوربین موبایل، جزو پیشتازان بازار محسوب می‌شود، قصد دارد از حسگر دوربین 108 مگاپیکسلی جدید خود رونمایی کند. نکته جالب در خصوص این حسگر قدرتمند، همکاری نزدیک شیائومی برای توسعه این حسگر دوربین است.

حسگر دوربین 108 مگاپیکسلی

نتیجه همکاری این دو کمپانی، حسگر دوربین ISOCELL Bright HMX است که از دقت موثر 108 مگاپیکسلی برخوردار بوده و به گفته لین لین، هم‌موسس کمپانی شیائومی، توسعه این حسگر دوربین موبایل با همکاری نزدیک سامسونگ توسعه یافته و خوشحالیم که این سطح از رزولوشن تصویر که تا پیش از این تنها در دوربین‌های رده بالای DSLR در دسترس بود را به کاربران ارایه می‌دهیم.

این حسگر از 0.8 میکرو پیکسل برخوردار بوده که از نظر ابعاد فیزیکی با دوربین‌های 48 و 64 مگاپیکسلی فعلی مشابه بوده و بدین ترتیب تولیدکنندگان می‌توانند از این ماژول دوربین در طراحی فعلی گوشی‌های هوشمند استفاده کنند، بدون اینکه نیازی به ایجاد تغییرات گسترده در ابعاد کلی گوشی وجود داشته باشد. حسگر دوربین 108 مگاپیکسلی سامسونگ و شیائومی قابلیت فیلم‌برداری 6K با سرعت 30 فریم بر ثانیه‌ای را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

انتظار می‌رود سامسونگ تولید انبوه حسگر دوربین جدید خود را در ماه میلادی جاری آغاز نموده و براساس گزارشات قبلی، شیائومی قصد دارد یک گوشی هوشمند مجهز به این حسگر قدرتمند را نیز عرضه کند.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید