سامسونگ به دنبال ساخت یک تلویزیون 8K با قابلیت 5G است

سامسونگ به دنبال ساخت یک تلویزیون 8K با قابلیت 5G است


در زمانی نه چندان دور، تلویزیون‌ها در واقع ابزارهایی بودند که فقط برای دیدن فیلم و سریال مورد علاقه‌مان کاربرد داشتند. این روزها نیز تقریبا این موضوع به عنوان کاربرد اصلی این گجت‌ها شناخته می‌شود، اما با این تفاوت که ویژگی‌ها و توانمندی‌های تلویزیون‌ها تا حد بسیار زیادی پیشرفت کرده و قابلیت‌های متنوعی را در دسترس کاربر قرار می‌دهند. تلویزیون‌ها اکنون امکان استریم محتوا از طریق اینترنت، استفاده از اپ‌ها، مرور اینترنت و بسیاری دیگر را میسر نموده‌اند.

سامسونگ به عنوان وزنه‌ای سنگین در صنعت تولید پنل‌های تلویزیون و مانیتور، قصد دارد یک تلویزیون 8K با قابلیت 5G را به تولید برساند. این غول فناوری کره‌ای با همکاری یک شرکت مخابراتی تحت عنوان Telco SK قصد دارند یک تلویزیون با قابلیت‌های پیشرفته را توسعه دهند.

به گفته این اپراتور مخابراتی، همکاری این دو کمپانی در زمینه طراحی و تولید یک تلویزیون هوشمند مجهز به پنل 8K و فناوری ارتباطی نسل پنجم، خواهد بود و هدف نهایی ارائه تجربه‌ای متفاوت به کاربران از نظر بصری و توانمندی‌ها است که از جمله می‌توان به قابلیت چرخش تصویر به صورت افقی و عمودی اشاره کرد. بدین ترتیب کاربر احساس می‌کند با یک گوشی هوشمند بسیار بزرگ کار می‌کند.

تلویزیون 8K

پارک جین-هیو، مدیرعامل این اپراتور مخابراتی در خصوص این تلویزیون 8K با قابلیت 5G می‌گوید کاربران در این محصول می‌توانند همزمان بالاترین کیفیت تصویری و شبکه ارتباطی فوق سریع 5G را تجربه کنند. فناوری ارتباطی نسل پنجم جهان هایپر مدیا را به واقعیت تبدیل خواهد نمود.

البته رویای به‌کارگیری شبکه‌های ارتباطی نسل پنجم فراتر از فقط ارائه اینترنت در گوشی‌های هوشمند از مدت‌ها پیش وجود داشته است. کمپانی‌هایی مانند ورایزن و دیزنی با همکاری یکدیگر به دنبال روش‌های خلاقانه استفاده از این فناوری ارتباطی در دنیای سرگرمی بوده‌اند. برخی کمپانی‌های دیگر نیز به علت پوشش گسترده‌تر، به دنبال جایگزینی وای‌فای با شبکه‌های نسل پنجم هستند.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید