سامسونگ تولید انبوه SSDهای QLC را آغاز کرد

سامسونگ تولید انبوه SSDهای QLC را آغاز کرد


سامسونگ یکی از تولیدکنندگان بزرگ حافظه های SSD گفت تولید انبوه حافظه ها با تراشه های QLC در حجم های 1 و 2 و 4 ترابایت را آغاز کرده است، همراه سخت افزار باشید.

 

 

معاون فروش و بازاریابی بخش حافظه های سامسونگ اظهار امیدواری کرد این SSDها با توجه به نیاز گسترده بازار، به سرعت در جهان توسعه یابد و بتواند پاسخگوی مناسبی برای مصرف کننده ها باشد. با استفاده از این تراشه ها که 4-bit V-NAND نام دارند میتوان عملکرد حافظه های 128 گیگابایتی استفاده شده در تلفن همراه های هوشمند را نیز بالا برد. در این تراشه ها، به جای ذخیره 3 بیت اطلاعات در یک سلول، 4 بیت دیتا ذخیره شده است و برای استفاده از آنها، نسبت به تراشه های نسل پیش، به 50 درصد مصرف انرژی کمتری نیاز است. به همین دلیل علاوه بر کاهش مصرف برق، بهره وری این درایوها نیز بهبود یافته اند. با این حال در این حافظه ها از همان کنترلر حافظه های 3-bit SSD استفاده شده که این کنترلرها لازم است از فناوری TurboWrite پشتیبانی کنند.

حافظه های جدید سامسونگ برای نوشتن و خواندن اطلاعات سرعتی معادل با 520 مگابایت در ثانیه خواهند داشت. این حافظه های 2.5 اینچی که با گارانتی 3 ساله به مشتری تحویل میشوند، تا اواخر امسال با ظرفیت های 1 و 2 و 4 ترابایتی در اختیار مصرف کننده ها قرار خواهند گرفت.

اگر به خاطر داشته باشید اولین SSDها با حجم 32 گیگابایت و تکنولوژی 1-bit در سال 2006 عرضه شدند. با گذشت 12 سال، امروز، سخن از 4 ترابایت حجم و تکنولوژی 4-bit به میان است. سامسونگ قصد دارد در ادامه به فناوری هایی دست پیدا کند که بتوان در هر سلول، تعداد بیت های بیشتری از داده را ذخیره کرد. در انتها امید این وجود دارد که در پایان امسال با درایوهای NVMe مواجه شویم که با استفاده از این تراشه ها ساخته شده باشند.

 

منبع TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید