سامسونگ حافظه‌های پرسرعت UFS 3.0 را سال آینده معرفی می‌کند

سامسونگ حافظه‌های پرسرعت UFS 3.0 را سال آینده معرفی می‌کند


کمپانی سامسونگ امروز اعلام کرد که نسل جدید حافظه‌های پرسرعت UFS 3.0 خود را در سال آینده میلادی عرضه خواهد نمود. این موضوع توسط جی اُه، سرپرست بخش حافظه‌های موبایل سامسونگ به تایید رسیده است. براین اساس حافظه‌های ذخیره‌سازی یواف‌اس 3.0 در ظرفیت‌های 128، 256 و 512 گیگابایتی ارائه خواهند شد.

مایکرون، یکی دیگر از کمپانی‌های تولیدکننده تراشه پیش‌تر اعلام کرده است که یک گوشی هوشمند با حافظه داخلی 1 ترابایتی را تا سال 2021 روانه بازار می‌کند. بنابراین انتظار می‌رود تا آن زمان نخستین ماژول‌های حافظه موبایل با این ظرفیت بسیار بالا قابلیت تولید انبوه را داشته باشند.

UFS 3.0

فناوریUFS 3.0  از نظر عملکردی حافظه‌های داخلی موبایل را به سطوح جدیدی ارتقا خواهد داد. سامسونگ در این خصوص می‌گوید پهنای باند این مموری‌ها به نسبت استاندارد UFS 2.1 که در حال حاضر پرچمدارن اندرویدی از آن بهره می‌برند، تقریبا 2 برابر بیشتر است. اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که این افزایش سرعت و بهبود عملکرد بدون افزایش ابعاد چیپ‌های حافظه صورت می‌گیرد که خب خبر بسیار خوبی محسوب می‌شود.

باتوجه به اینکه در سال آینده شاهد ارائه فناوری ارتباطی نسل پنجم یا 5G در اکثر گوشی‌های هوشمند رده‌بالا خواهیم بود، راهکارهای جدید مبتنی بر استاندارد UFS 3.0 قطعا مورد نیاز می‌باشند. این حافظه‌های ذخیره‌سازی سریع و البته با ظرفیت بالا امکان بهره‌گیری از سرویس‌های چندرسانه‌ای جدید در بستر اینترنت بسیار سریع نسل پنجم را فراهم می‌کند.

هنوز مشخص نیست که آیا سامسونگ از این حافظه‌های جدید در پرچمدار سال آینده خود یعنی گلکسی اس10 استفاده خواهد نمود یا خیر، اما این گوشی هوشمند از فناوری ارتباطی نسل پنجم بهره می‌برد.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید