سامسونگ حسگرهای اثرانگشت آلتراسونیک را برای میان‌رده‌ها ارائه می‌کند

سامسونگ حسگرهای اثرانگشت آلتراسونیک را برای میان‌رده‌ها ارائه می‌کند


براساس گزارشی که هفته گذشته از یک منبع معتبر منتشر شده بود، سامسونگ در گوشی هوشمند پرچمدار آینده‌اش یعنی گلکسی اس10 از یک حسگر اثرانگشت زیرصفحه‌ای مبتنی بر فناوری پیشرفته آلتراسونیک یا فراصوت استفاده خواهد کرد. این فناوری توسط کوالکام توسعه داده می‌شود و معمولا وقتی صحبت از این چنین فناوری‌های سطح بالایی می‌شود تقریبا هیچ کاربری انتظار ندارد آنها را در یک محصول مقرون به صرفه مشاهده کند!

البته این موضوع معمولا در ابتدای معرفی هر فناوری جدید و پیشرفته‌ای اتفاق افتاده و با گذشت زمان و عمومی شدن آن قطعا اوضاع متفاوت خواهد شد. اما به هر حال به نظر می‌رسد سامسونگ در این خصوص اعتقاد دیگری دارد، چرا که براساس گزارشی جدید از نشریه دیجی‌تایمز این تولیدکننده کره‌ای قصد دارد حسگرهای پیشرفته آلتراسونیک کوالکام را برای گوشی‌های هوشمند میان رده سال آینده خود نیز ارائه کند.

آلتراسونیک

در این گزارش آمده که کوالکام مسئولیت تامین این حسگرها را برعهده گرفته و قرار است آنها را برای مونتاژ در گوشی‌های میان رده و البته رده بالا و پرچمدار گلکسی در اختیار سامسونگ قرار دهد. انتظار می‌رود تامین این حسگرهای اثرانگشت آلتراسونیک از اواخر سال میلادی جاری و یا اوایل 2019 آغاز گردد.

حسگرهای اثرانگشت که در زیر صفحه نمایش تعبیه می‌شوند دیگر فناوری چندان جدیدی به حساب نمی‌آیند. اگر پیگیر اخبار بوده باشید به خوبی می‌دانید که کمپانی Vivo چند ماه پیش از نخستین گوشی هوشمند مجهز به حسگر اثرانگشت زیرصفحه‌ای رونمایی کرد. اگرچه هنوز تعداد زیادی از کمپانی‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند همچنان از حسگرهای اثرانگشت فیزیکی و خارجی استفاده می‌کنند اما به نظر می‌رسد با سیاست‌گذاری جدید سامسونگ، به زودی شاهد رواج یافتن هر چه بیشتر نسل جدید حسگرهای تشخیص دهنده اثرانگشت در بازار گوشی‌های میان رده بازار باشیم.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید