سامسونگ حسگرهای 48 مگاپیکسلی ISOCELL را عرضه می‌کند

سامسونگ حسگرهای 48 مگاپیکسلی ISOCELL را عرضه می‌کند


تکنولوژی‌هایی که این روزها در دوربین گوشی‌های هوشمند پرچمدار می‌بینید راه زیادی را در مسیر پیشرفت طی کرده‌اند تا به اینجا برسند. شاید آنقدر درگیر مگاپیکسل‌ها شده باشید که یادتان رفته باشد زمانی دوربین گوشی‌های موبایل حتی وضوحی در حد VGA را هم ارائه نمی‌دادند!

اما این روزها دیگر حسگرهای استفاده شده در دوربین گوشی‌های هوشمند بسیار باکیفیت بوده و ویژگی‌های تاثیرگذاری مانند لرزشگیر اپتیکال یا الکترونیکی و همچنین توانایی فیلمبرداری با وضوح 4K را در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

همان طور که می‌دانید سامسونگ قرار است در سال 2019 از پرچمداران جدید سری گلکسی اس خود یعنی سه مدل Galaxy S10 رونمایی کند. این کمپانی به تازگی حسگرهای ISOCELL جدیدش با دقت 48 مگاپیکسلی را معرفی کرد که ظاهرا با هدف استفاده در گوشی‌های هوشمندی که از سیستم دوربین چندتایی بهره می‌‌برند مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ISOCELL

به ادعای سامسونگ این حسگرهای ISOCELL جدید از ابعاد 0.8 میکرومتری برخوردار بوده و به همین دلیل بدون اینکه ضخامت گوشی‌های هوشمند را افزایش دهند قابل به کارگیری می‌باشند. باتوجه به این واقعیت که این روزها اکثریت گوشی‌های هوشمند پرچمدار از سیستم دوربین چندتایی بهره می‌برند، احتمالا این حسگرهای جدید را در بسیاری از محصولات آینده شاهد خواهیم بود.

 اگرچه هنوز زود است که در خصوص کیفیت این سنسورهای جدید اظهار نظر کنیم اما گوشی‌های هوشمند سامسونگ و دوربین‌های استفاده شده در آنها غالبا کیفیت بسیار خوبی را ارائه می‌دهند و باید منتظر ماند و دید آیا گلکسی اس10 که احتمالا به حسگرهای ISOCELL جدید مجهز هستند، این روند را ادامه خواهند داد یا خیر.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید