سامسونگ هم برای کند کردن گوشی‌ کاربران جریمه خواهد شد

سامسونگ هم برای کند کردن گوشی‌ کاربران جریمه خواهد شد


اگر پیگیر اخبار دنیای گوشی‌های هوشمند بوده باشید به خوبی می‌دانید که اپل به علت کند کردن گوشی‌های آیفون قدیمی مدتی پیش جریمه شده بود. اما ظاهرا اپل تنها شرکتی نیست که در این زمینه جریمه شده و سامسونگ هم به علت مشابه‌ای جریمه خواهد شد.

براساس گزارشی که اخیرا منتشر شده به نظر می‌رسد سامسونگ نیز با بروزرسانی گوشی‌های هوشمندش، سرعت عملکرد مدل‌های قدیمی‌تر را کاهش داده است. یکی از سازمان‌های ایتالیایی مدعی شده که هم اپل و هم سامسونگ کاربران خود را به نصب بروزرسانی جدید تشویق نموده‌اند؛ این در حالی است که در ظاهر کاربران این کار را به عنوان پشتیبانی مطلوب این دو شرکت از محصولات تولیدی خود به حساب آورند.

اما در واقعیت هیچ کدام از این دو کمپانی راهکار موثر و کارآمد برای اینکه کاربر از تمام پتانسیل گوشی هوشمند نسبتا قدیمی خود بهره ببرد ارائه نشد تا این دسته از کاربران نیز به ناچار به خرید محصولات جدیدشان روی آورند.

کند

سامسونگ در بیانیه‌ای رسمی این ادعای سازمان رقابت ایتالیایی را ناامید کننده خواند و گفت:

ما از تصمیم‌گیری این سازمان واقعا ناامید شدیم. سامسونگ هیچ گاه بروزرسانی نرم‌افزاری که سرعت عملکرد گلکسی نوت 4 را کاهش دهد منتشر نکرده است. در واقع سامسونگ همواره بروزرسانی‌هایی را برای مشتریان خود ارائه کرده تا بهترین تجربه ممکن را از محصول خریداری شده خود بدست آورند.

اپل نیز که مدتی پیش به کند کردن گوشی‌های آیفون متهم شده بود در دفاع از اقدام خود اعلام کرد که این کار در آیفون‌هایی انجام شد که باتری آنها از وضعیت مناسبی برخوردار نبوده است. این کمپانی سپس با ارائه یک طرح تعویض باتری را ارائه کرد تا کاربران با قیمتی پایین‌تر باتری آیفون‌های خود را تعویض و مشکل کندی را برطرف کنند.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید