سرانجام سهم بازار ویندوز 10 از نسخه هفتم آن پیشی گرفت!

سرانجام سهم بازار ویندوز 10 از نسخه هفتم آن پیشی گرفت!


پس از گزارش‌های StatCounter، کمپانی NetMarketShare نیز با ارائه تحلیل و بررسی‌های خود مهر تأییدی را بر افزایش محبوبیت سیستم‌عامل ویندوز 10 نسبت به نسخه هفتم آن گذاشت. ویندوز 10 بیش از سه سال از تاریخ عرضه اولیه به نقطه عطفی در کارنامه خود دست یافته و گزارش‌های گوناگون همچنان حکایت از رشد روز افزون آن دارند. با سخت‌افزار همراه باشید.

ویندوز 10

بر طبق تحلیل و بررسی‌های انجام پذیرفته، به نظر می‌رسد که سیستم‌عامل ویندوز 10 اکنون بر روی رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های بیشتری نصب شده و فاصله استفاده از آن با نسخه منسوخ شده ویندوز 7 در طی مرور زمان همچنان بیشتر نیز می‌شود. کمپانی مایکروسافت پیشتر اعلام کرده بود که پشتیبانی رسمی خود از سیستم‌عامل ویندوز 7 را در  سال 2020 متوقف کرده و استفاده‌کنندگان از این نسخه دیگر به‌روزرسانی‌های امنیتی منتشره را دریافت نمی‌کنند که این خود در بهبود چشمگیر سهم ویندوز 10 از بازار پلتفرم‌های روز دنیا بسیار تأثیرگذار می‌باشد.

داده‌های ارائه شده از جانب کمپانی NetMarketShare در دسامبر سال 2018 میلادی حکایت از آن داشتند که سهم ویندوز 10 از بازار سیستم‌عامل‌های مطرح دنیا برابر با 39.22 درصد است، در حالی که این مقدار برای نسخه هفتم پلتفرم مذکور 36.90 درصد می‌باشد. علاوه بر آن درصد سهم ویندوز 10 تا پیش از اتمام همان ماه و شروع سال میلادی جدید یک درصد با افزایش بیشتری همراه و درصد سهم ویندوز 7 نیز دو درصد کمتر شده است که این خود در افزایش فاصله موجود در بین ویندوز 10 و نسخه هفتم آن با قدمت 9 سال تأثیرگذار می‌باشد.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید