سرفیس لپ‌تاپ 2 و سرفیس پرو 4 هم مشکل باتری دارند

سرفیس لپ‌تاپ 2 و سرفیس پرو 4 هم مشکل باتری دارند


برخی از کاربران سرفیس لپ‌تاپ 2 و سرفیس پرو 4 از مشکل کاهش زمان شارژدهی باتری دستگاه‌های خوب پس از نصب به‌روزرسانی اخیر ویندوز یا فرمویر منتشر شده، گزارش داده‌اند. براساس پست‌های منتشر شده در انجمن رسمی پشتیبانی مایکروسافت، به نظر می‌رسد باتری لپ‌تاپ جدید Surface Laptop 2 و همچنین دستگاه قدیمی‌تر Surface Pro 4 پس از نصب این به‌روزرسانی‌ها دچار مشکل شده و تنها چند ساعت شارژ نگه می‌دارد. با سخت افزار همراه باشید.

اگرچه این مشکل می‌تواند منشا سخت‌افزاری هم داشته باشد، اما به احتمال زیاد به‌روزرسانی فرمویر و ویندوز 10 نیز می‌توانند باعث بروز چنین مشکلاتی شده باشند. این ادعا از آنجایی قوت می‌گیرد که اکثر این پست‌ها و گزارش‌ها اخیرا منتشر شده‌اند.

سرفیس لپ‌تاپ 2

برخی از کاربران سرفیس لپ‌تاپ 2 گفته‌اند تنها ظرف چند دقیقه استفاده، شارژ باتری 20 و حتی 30 درصد کم شده و به اعتقاد آنها این مشکل حتما به به‌روزرسانی‌های اخیر ویندوز مربوط می‌شود. یکی از کاربران می‌گوید وقتی دستگاه را در محل کارم به صورت 100 درصد شارژ کردم و مسیر 25 دقیقه‌ای تا منزلم را رانندگی کردم، شارژ باتری به 75 درصد رسیده بود! این در حالیست که پیش از نصب فرمویر جدید چنین چیزی را ندیده بودم.

یکی دیگر از کاربران نیز گزارش مشابه‌ای در خصوص سرفیس لپ‌تاپ 2 خود ارایه داده است، به طوری که پس از خاموش کردن دستگاه، شارژ باتری آن از 100 درصد به 75 درصد کاهش یافت. این در حالیست که دستگاه تنها به مدت 7 دقیقه خاموش بوده است.

در انجمن پرسش و پاسخ مایکروسافت، شبکه اجتماعی ردیت و توییتر، گزارشات مختلفی از سوی کاربران سرفیس پرو 4 نیز منتشر شده است که همگی به افت محسوس شارژدهی باتری دستگاه اشاره دارند. مایکروسافت در واکنش رسمی خود اعلام کرد تیم فنی در حال بررسی این مشکل بوده و به کاربران توصیه کرده دستگاه خود را به‌روزرسانی کنند.

منبع: windowslatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید