سرنوشت Snipping Tool در آپدیت بعدی ویندوز 10

سرنوشت Snipping Tool در آپدیت بعدی ویندوز 10


Snipping Tool ابزاری ساده و کارامد

اگر تا کنون از صفحه‌ی رایانه خود اسکرین شات گرفته باشید، حتما با نرم‌افزار Snipping Tool آشنا هستید. این ابزار کارامد بسیار ساده از زمان عرضه ویندوز ویستا در بین کارابران سیستم عامل ویندوز جایگاه خود را پیدا کرد. Snipping Tool با چند ابزار ساده به کاربر کمک می‌کند که هنگام اسکرین شات گرفتن از صفحه‌ی دسکتاپ، به امکانات ابتدایی ویرایش عکس دسترسی داشته و بتواند تصویر مورد نظر را در فرمت‌های فشرده سازی رایج ذخیره کند.

Snipping Tool

سادگی بیش از حد این برنامه، حال به پاشنه آشیل آن تبدیل شده و مایکروسافت را مجاب ساخته است که در نهایت پس از کش و قوس‌های فراوان، تصمیم قطعی خود را راجع به Snipping Tool اعلام کند. بر اساس آخرین گفته‌های منتشر شده از مایکروسافت، با عرضه آپدیت RedStone 5 ویندوز 10، عمر Snipping Tool نیز پایان خواهد یافت، اما برای جبران فقدان این ابزار کاربردی، نرم‌افزار کامل‌تری با نام Screen Sketch جایگزین خواهد شد.

Screen Sketch جایگزینی شایسته

Screen Sketch یک برنامه کاربردی ویرایش عکس بوده که هم اکنون در ویندوز استور مایکروسافت موجود می‌باشد، بنابراین نیازی به صبر کردن تا زمان انتشار بروز رسانی Redstone 5 نخواهد بود و شما می‌توانید به راحتی Screen Sketch را از استور مایکروسافت دریافت و نصب کنید و از امکانات آن بهره ببرید، هر چند نسخه‌ی فعلی فقط یک پیش نمایش از نرم‌افزار مذکور می‌باشد و کامل نیست. برای بهره گرفتن از نگارش کامل Screen Sketch باید تا انتشار آپدیت عظیم بعدی ویندوز 10 منتظر باشید. بروز رسانی مذکور در بهار سال 2019 میلادی عرضه خواهد شد.

منبع: SoftPedia

 

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید