سریع‌ترین مرورگر اینترنت دنیا از دیدگاه مایکروسافت

سریع‌ترین مرورگر اینترنت دنیا از دیدگاه مایکروسافت


آیا Microsoft Edge سریع‌ترین مرورگر اینترنت در جهان است؟

مایکروسافت به عنوان توسعه دهنده مرورگر Microsoft Edge که در واقع همان اینترنت اکسپلورر شناخته شده در بین همه‌ی کاربران ویندوزی می‌باشد، اخیرا ادعا کرده است که Microsoft Edge سریع‌ترین مرورگر اینترنت در دنیا می‌باشد. اگر از کاربران سیستم عامل ویندوز هستید و تجربه کار کردن با مرورگر مذکور را داشته باشید، احتمالا با این گفته‌ی مایکروسافت چندان موافق نخواهید بود!

مرورگر

درست هنگامی که اقدام به نصب سیستم عامل ویندوز نموده و یا بروز رسانی‌های سیستم عامل را دریافت می‌کنید، معمولا ردی از مرورگر Microsoft Edge را مشاهده خواهید کرد. این مرورگر پیشفرض، بنا به دلایلی همچون رابط کاربری ناکارامد، امنیت نسبتا ضعیف و از همه مهم‌تر کمبود سرعت جستجو در بین کاربران محبوب نیست.

دو رقیب اصلی Microsoft Edge یعنی کروم و فایرفاکس به دلیل امکانات بیشتر، سرعت بهتر و امنیت بالاتر در بین کاربران بسیار مقبول هستند، اما اخیرا مایکروسافت مدعی شده است که Microsoft Edge سریع‌ترین برنامه وب‌گردی در دنیا بوده و 22 درصد سریع‌تر از کروم عمل می‌کند، اما آیا صحت گفته‌ی مایکروسافت در عمل هم قابل تائید خواهد بود؟

اگر مبنای تست را بر JetStream 1.1 که یک بنچمارک نسبتا قدیمی بر پایه جاوا اسکریپت می‌باشد، قرار دهیم؛ ادعای مایکروسافت تائید می‌شود اما اگر تست‌ جدید و بروز Speedometer 2.0 را ملاک عملکرد در نظر بگیریم، نتایج کاملا متفاوت و البته منطبق با تجربه ما حاصل خواهد شد.

مرورگر

بر اساس نتایج بدست آمده از تست نامبرده در سیستم‌های رده بالا، Microsoft Edge نسبت به کروم و اپرا 35 درصد و در قیاس با فایکرفاکس 22 درصد کندتر عمل کرده است. با اجرای بنچمارک مذکور بر روی سیستم‌های میان‌رده، شرایط برای Microsoft Edge وخیم‌تر می‌شود به طوری که 40 درصد از اپرا و کروم ضعیف‌تر ظاهر شده و در مقایسه با فایکرفاکس نیز با اختلاف 22 درصد، نتیجه را واگذار می‌کند.

منبع: MsPowerUser

لینک داخلی: Sakhtafzar  

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید