سری جدید پردازنده‌های اینتل در راه است

سری جدید پردازنده‌های اینتل در راه است


پس از گذشت چند مدت از معرفی و عرضه پردازنده‌های جدید کمپانی اینتل، حال خبر از عرضه سری جدیدی از پردازنده‌های این کمپانی به گوش می‌رسد. در ادامه این مطلب با رسانه سخت افزار همراه باشید.

پردازنده‌ اینتل

اخباری جدید مبنی بر عرضه سری جدیدی از پردازنده های کمپانی اینتل منتشر شده که هر دو دسته محصولات بالا رده و میانی را مورد هدف قرار داده است. اینتل قرار است تا در تابستان Cascade Lake را به عنوان یک ریز معماری تازه برای پردازنده های جدید خود معرفی کند. Cascade Lake-X به عنوان سری جدیدی از پردازنده این کمپانی خواهد بود که پلتفرم بالا رده (HEDT) این کمپانی را تشکیل خواهد داد. سری Cascade Lake-X از سوکت پردازنده LGA2066 برخوردار خواهد بود و زمان احتمالی عرضه این سری ماه میلادی ژوئن است. سوکت پردازنده LGA2066 در حال حاضر نیز برای چندین مدل از پردازنده های بالا رده موجود این کمپانی مورد استفاده قرار گرفته که بزودی با چند مدل جدید همراه خواهد شد.

سوکت پردازنده اشاره شده تنها پلتفرم پردازنده های قدرتمند اینتل نیست، LGA3647 نیز در این دسته قرار می‌گیرد. اینتل قصد دارد تا مبتنی بر این سوکت نیز چندین پردازنده جدید را عرضه کند که به نسبت LGA2066 دارای پردازنده‌هایی با تعداد هسته پردازشی بیشتر و به مراتب قدرت پردازشی بیشتری نیز خواهد بود. گفتنی است، این پلتفرم از کنترلر حافظه شش کاناله پشتیبانی می کند و زمان احتمالی عرضه محصولات این سری ماه میلادی آوریل است.

به کنار از این مشخصات فنی، اینتل باری دیگر از فناوری ساخت 14 نانومتری برای پردازنده های جدید و قدرتمند خود استفاده کرده که البته این سری خالی از لطف قابلیت‌های جدیدی چون پشتیبانی از Optane Persistent Memory و Intel Deep Learning Boost یا به اختصار IDLB نیست. افزون بر این، در چند ماه گذشته یک دسته از آسیب پذیری هایی موسوم به Meltdown و Spectre کشف شده که اینتل محصولات جدید خود را در برابر این دست از مشکلات امنیتی ایمن ساخته است.

سری جدیدی از پردازنده‌های این کمپانی برای سری معمولی این کمپانی تحت نام Comet Lake عرضه خواهد شد که پرچمدار این سری از 10 هسته پردازشی برخوردار خواهد بود. جالب است بدانید، سری Comet Lake با سوکت پردازنده LGA1151 همراه است.

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید