سنسور جدید سونی با 48 مگاپیکسل معرفی شد

سنسور جدید سونی با 48 مگاپیکسل معرفی شد


سونی، کمپانی ژاپنی نام آشنا، به تازگی یک سنسور جدید برای گوشی‌های هوشمند معرفی کرده است که از 48 مگاپیکسل رزولوشن برخوردار است. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

مگاپیکسل

کمپانی سونی به تازگی از سنسور جدیدی برای دوربین گوشی‌های هوشمند معرفی کرده است. این سنسور تازه معرفی شده از رزولوشن 48 مگاپیکسلی برخوردار است و توانایی ثبت تصاویری با وضوح 8000×6000 پیکسل را دارد. محصول جدید کمپانی سونی، مشخصه‌ای جالب را دارد که حاکی از اندازه 0.8 میکرومتری هر پیکسل است. افزون بر این، می‌توان گفت سونی با دستیابی به تولید نمونه‌هایی با این اندازه توانسته است تا 48 میلیون پیکسل را در یک فضای 1.2 اینجی با قطر 8 میلی‌متر جای دهد. در نتیجه، با چنین سنسوری شاهد بهبود و تصویر برداری پیشرفته برای گوشی‌های هوشمند خواهیم بود.

سنسور جدید کمپانی سونی از آرایه فیلتر رنگ Quad Bayer بهرمند است که در آن 4 واحد پیکسل مجاور با رنگ یکسان، پیکسل 2×2 بزرگتری را تشکیل می‌دهند. حال با این تعریف می‌توان گفت، امکان عکس برداری با حساسیت بالا امکان پذیر بوده و در محیط‌هایی که از نور کمی برخوردارند، سیگنال‌های چهار پیکسل مجاور جمع شده، حساسیت حد پیکسل‌ها به 1.6 میکرومتر رسیده و در نتیجه آن تصاویری روشن با نویز پایین به ثبت خواهند رسید.

این سنسور به مدل IMX586 قیمتی معادل 3,000 ین (26.9 دلار) را دارد.

منابع: Guru3D و Sony

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید