سه شایعه از AMD Z490، کارت گرافیک ایسوس AREZ و پردازنده 8 هسته‌ای Coffee Lake S

سه شایعه از AMD Z490، کارت گرافیک ایسوس AREZ و پردازنده 8 هسته‌ای Coffee Lake S


امروز سه شایعه مبنی بر دیده شدن چیپست جدیدی از سوی کمپانی AMD در مدل Z490 ، پردازنده 8 هسته‌ای کمپانی اینتل از سری Coffee Lake S و برند جدید AREZ کمپانی ایسوس منتشر شده است. در ادامه این مطلب به یکایک این سه خبر می‌پردازیم، با سخت افزار همراه باشید.

 

چیپست AMD X470

نسل دوم پردازنده‌های RYZEN از سوی کمپانی AMD معرفی شدند. طبق اطلاعات موجود این پردازنده‌ها با مادربردهای مبتنی بر چیپست X470 و X370 همراه خواهند بود. در این میان X470 آخرین چیپست معرفی شده توسط این کمپانی است. همانطور که در اسلاید بالا مشاهده می‌کنید، لیستی از آخرین چیپست‌های کمپانی AMD به چشم می‌خورند، حتی از چیپست معرفی نشده‌ای در مدل Z490! تا به حال چیپست‌ بعدی این کمپانی اشاره‌ای نشده است، اما آنچه که این اسلاید به ما نشان می‌دهد، حاکی از حضور چیپست بعدی این کمپانی تحت مدل Z490 است. به گفته VideoCardz، این اسلاید در انجمن گفتگو PCEva برای اولین بار منتشر شده است. اگر به توضیحات این اسلاید توجه کنیم، از برخورداری 4 خطوط ارتباطی PCIe نسل سوم دیگر در این چیپست مطلع خواهیم شد.

Z490

برند AREZ از کمپانی ASUS

پیشتر مطلبی را در مورد برنامه GPP، شیوه جدید NVIDIA برای انحصارطلبی و اقدامات ضدمصرف کننده در وبسایت سخت افزار خواندید. پس از آن، کمپانی ایسوس در اولین گام حمایت از این برنامه، به جدا کردن نام تجاری گیمینگ معروف خود، یعنی نام ROG، اقدام کرد. پس از این عمل، شایعاتی مبنی بر تولد نام تجاری گیمینگ جدیدی به نام AREZ از سوی کمپانی ایسوس منتشر شد. برندی که هیچ ارتباطی با نام ROG ندارد. حال شاهد صحت این خبر هستیم. زیرا کمپانی ایسوس به تازگی نام تجاری AREZ را در قسمت دسته بندی محصولات وبسایت خود افزوده است. البته تا کنون ایسوس محصولی را در این دسته قرار نداده است.

Z490 Z490

پردازنده 8 هسته‌ای Intel Coffee Lake S

شایعات پردازنده‌های 8 هسته‌ای کمپانی اینتل در سری Coffee Lake S را پیشتر شنیدیم، حال برخی از مطالب در پایگاه داده‌های فنی کمپانی اینتل به صحت این شایعات کمک کرده است. پیشتر گفته شد، بنا بر شایعات، کمپانی اینتل در نسل نهم پردازنده‌های خود، سری  Coffee Lake S را معرفی خواهد کرد. پردازنده‌هایی که در پرچمداران آنها مدل‌های 8 هسته‌ای Core i7 را می‌توان دید.

دو تصویر فوق که مشاهده کردید، از پایگاه داده‌های فنی کمپانی اینتل است. در میان اطلاعاتی که در تصاویر می‌توان دیده می‌شود، عبارت Coffee Lake S (8+2) به چشم می‌خورد. اگر درست متوجه شده باشیم، این عبارت به معنی تعداد هسته پردازشی و واحد گرافیکی است.

منبع: VideoCardz

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید