سوکت پردازنده LGA4677 برای پردازنده‌های نسل بعد Xeon اینتل تایید شد

سوکت پردازنده LGA4677 برای پردازنده‌های نسل بعد Xeon اینتل تایید شد


به نقل از یک منبع معتبر، کمپانی اینتل قصد دارد تا نسل بعدی پردازنده‌های قدرتمند Xeon را با سوکت جدیدی عرضه کند. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

سوکت پردازنده LGA3647 برای پردازنده‌های نسل بعد Xeon اینتل تایید شد

طبق اطلاعات موجود کمپانی اینتل سوکت پردازنده جدیدی را برای دو سال دیگر راه اندازی خواهد کرد. نقشه راه اینتل نشان می‌دهد زمان عرضه مادربردها و پردازنده‌های Xeon رده سرور مبتنی بر سوکت LGA 4677 سال 2021 میلادی است. همچنین تصویر بالا مشخص می‌کند که این پلتفرم با استاندارد ارتباطی جدید PCIe نسل پنجم همراه خواهد شد که پهنای باند چندین برابر بیشتری برای تبادل اطلاعات میان دیگر سخت افزارها با پردازنده مرکزی را فراهم می‌کند. گفتنی است، پردازنده‌های نامبرده جایگزین سری LGA 3647 هستند که با فناوری 7 نانومتری EUV تولید شدند.

پردازنده‌های رده سرور دیگری نیز از سوی اینتل در سال 2020 معرفی و عرضه خواهند شد. طبق مشخصات فنی این پردازنده‌ها همراه با سوکت LGA 4189 عرضه می‌شوند که از IMC پیشرفته‌تر برای کنترل بهینه شده حافظه‌ها و پشتیبانی از اسلات‌های رم بیشتر برخوردار هستند.

نقشه راه مورد صحبت که اطلاعات این دو پلتفرم قدرتمند و جدید اینتل را افشا می‌کند، طی یک همایش از شرکت TE Connectivity دیده شده است. گفته می‌شود پردازنده‌های LGA4677 قادر هستند با برخورداری از یک پین اضافه با PCIe نسل پنجم نیز سازگار شوند. همچنین این کمپانی سوکت LGA 4189 را با یک پردازنده نسخه مهندسی طی این رویداد رونمایی کرده است.

منبع: techpowerup

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید