سیستم‌عامل ویندوز تاکنون بر روی بیش از 1.5 میلیارد دستگاه نصب شده است!

سیستم‌عامل ویندوز تاکنون بر روی بیش از 1.5 میلیارد دستگاه نصب شده است!


بدون شک پیشرفت تلفن‌های همراه هوشمند، دستگاه‌های قابل حمل و تبلت‌ها در نحوه انجام فعالیت‌های روزانه انسان و تغییر سبک زندگی برخی از افراد تأثیرات بسیاری را به خود اختصاص داده‌اند، اما نقش سیستم‌عامل ویندوز کمپانی مایکروسافت در قدرت بخشیدن به میلیون‌ها میلیون دستگاه مختلف و دگرگونی اشاره شده غیرقابل انکار به شمار می‌رود. بر طبق جدیدترین گزارش‌ها، سیستم‌عامل ویندوز کمپانی مایکروسافت همچنان جایگاه خود به‌عنوان پلتفرم شماره یک رایانه‌های شخصی رده دسکتاپ را حفظ کرده و پیوسته در حال پیشرفت در این حوزه نیز می‌باشد.

سیستم‌عامل ویندوز

بر طبق داده‌های منتشر شده از جانب کمپانی مایکروسافت، سیستم‌عامل ویندوز (تمامی نسخه‌ها) بر روی بالغ بر 1.5 میلیارد رایانه در سرتاسر دنیا در حال فعالیت می‌باشد. علاوه بر آن از دستیار مجازی کورتانا نیز از زمان عرضه تاکنون بیشتر از 18 میلیارد سؤال پرسیده شده است که در نوع خود رقم خیره‌کننده‌ای محسوب می‌شود. کمپانی مایکروسافت پیشتر در طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود که نسخه دهم سیستم‌عامل ویندوز 10 بر روی بیش از 700 میلیون دستگاه به‌صورت جهانی در حال فعالیت بوده و هسته اصلی بیش از نیمی از محصولات مبتنی بر پلتفرم فوق نیز بر پایه ویندوز 10 ایجاد شده است.

بر طبق آمار و ارقام منتشره از جانب رسانه StatCounter، ویندوز 10 به‌عنوان محبوب‌ترین نسخه سیستم‌عامل ویندوز در میان کاربران و همچنین توسعه‌دهندگان به شمار می‌رود، در حالی که جایگاه دوم با سهم 40 درصدی بازار از آن ویندوز 7 بوده و دیگر نسخه‌های موجود متأسفانه درصدهای بسیار پایینی را به خود اختصاص داده‌اند. کمپانی مایکروسافت به دنبال پایان دادن پشتیبانی رسمی از ویندوز 7 در اوایل سال 2020 میلادی می‌باشد که این خود در بهبود سهم ویندوز 10 از بازار می‌تواند تأثیرگذار باشد.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید