سیستم عامل Windows RT 8.1 بر روی لومیا 920 اجرا شد

سیستم عامل Windows RT 8.1 بر روی لومیا 920 اجرا شد


چند ماه پس از اینکه برخی توسعه‌ دهندگان موفق به اجرای سیستم‌ عامل‌های Windows RT و نسخه کامل Windows 10 بر روی دو گوشی هوشمند لومیا 830 و لومیا 950 شدند، حالا نوبت به گوشی محبوب و البته حالا دیگر بسیار قدیمی لومیا 920 نوکیا رسیده است.

توسعه دهندگان اخیرا پروژه پورت سیستم عامل Windows RT 8.1 بر روی این گوشی ویندوز فون را آغاز نموده‌اند. از آنجایی که این پروژه رایگان بوده و به تمام کاربران گوشی‌های لومیا امکان نصب سیستم عامل مذکور را می‌دهد، احتمالا در آینده‌ای نه چندان دور باید پروسه نصب مشخص و آسانی را از این پروژه شاهد باشیم.

Developer Gustave چند اسکرین‌شات را منتشر کرده که در آن می‌توان راه‌اندازی موفقیت آمیز سیستم عامل Windows 8.1 RT در گوشی لومیا 920 را مشاهده نمود. این کاربران علاقه‌مند به ویندوز فون روشی را توسعه داده‌اند که با استفاده از آن می‌توان Windows RT را بر روی یک گوشی هوشمند ویندوز فون اجرا نمود.

Windows RT 8.1Windows RT 8.1

براساس گزارشات منتشر شده به نظر می‌رسد تا به این لحظه پروژه مذکور تا حد زیادی موفق بوده است. توسعه دهندگان همچنان در تلاشند تا راهی آسان‌تر برای استفاده از Windows 8.1 RT بر روی گوشی‌های ویندوز فونی که اکثریت آنها از سری لومیای نوکیا هستند، پیدا کنند. در حال حاضر فلش کردن یک کاستوم رام بر روی گوشی‌های لومیا دشوار بوده و هر کاربری قادر به انجام آن نخواهد بود.

شایان ذکر است که این پروژه هنوز در حال توسعه بوده و بروزرسانی جدیدی که اخیرا توسعه دهندگان برای ابزار Windows Phone Internals منتشر کرده‌اند امکان پشتیبانی از جدیدترین بیلدهای ویندوز 10 موبایل را فراهم نموده است.

  منبع: windowslatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید