شارپ اولین تلوزیون 8K را در اروپا عرضه میکند

شارپ اولین تلوزیون 8K را در اروپا عرضه میکند


Sharp قرار است اولین تولید کننده ای باشد که تلوزیونی با پنل 8K در اروپا عرضه کند، این تلوزیون LV-70X500E نام دارد، با سخت افزار همراه باشید.

LV-70X500E از یک پنل با رزولیشن 7680×4320 بهره مند است که روشنایی آن به چهارصد cd/m2 میرسد، از HDR 10 نیز در این تلوزیون استفاده شده که میتواند تا هزار cd/m2 روشنایی آن را افزایش دهد.

شارپ در حالی این تلوزیون را برای عرضه آماده میکند که هنوز نقاط ضعف قابل توجهی دارد. اول این که هنوز محتوی 8K HD واقعی وجود ندارد. مورد بعد اینکه برای پخش تصاویر 8K واقعی، به احتمال زیاد به یک پخش کننده جدا یا HTPC نیاز خواهید داشت، از همه مهم تر برای رسیدن به پیکسل 7680×4320 نیاز دارید تا با 4 کابل HDMI 2.0 اتصال تلوزیون را برقرار کنید چرا که باید پهنای باند 8K/60Hz را تامین کنید. در حال حاضر دستگاهی با این خصوصیات یافت نمیشود.

میتوان عکس هایی با رزولیشن 8K یا 33 مگاپیکسل را از طریق USB در این تلوزیون مشاهده کرد، اما برای مشاهده فیلم به دلیل رابط USB به 4K محدود خواهید شد.

شارپ خود به این مسئله که هنوز هیچ محتوی تجاری برای چنین تلوزیون هایی وجود ندارد واقف است به همین دلیل اعلام کرده در حال حاضر این نمایشگر برای مشاهده محتوی مناسب است که توسط خود کاربر ایجاد شده، البته ناگفته نماد که Netflix در حال تولید محتوی 8K است و چندی بعد شاهد حضور محتوی 8K خواهیم بود.

با ورود HDMI 2.1 به طور گسترده و همه گیر تنها استفاده از یک کابل HDMI کافی خواهد بود و نیازی به استفاده از 4 کابل HDMI نسخه 2.0 نیست. قیمت این تلوزیون 11 هزار و 199 یورو اعلام شده که تا پایان ماه در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

منبع guru3d

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید