شرکت هواپیمایی دلتا از ارائه اولین پایانه زیست‌سنجی در ایالات متحده آمریکا پرده برداشت

شرکت هواپیمایی دلتا از ارائه اولین پایانه زیست‌سنجی در ایالات متحده آمریکا پرده برداشت


دلتا یکی از بزرگ‌ترین خطوط هواپیمایی موجود در ایالات‌متحده امروز از عرضه اولین پایانه زیست‌سنجی (Biometric) جهت شناسایی مسافران در کشور پرده برداشت. این پایانه به خطوط هوایی کمک می‌کند تا با استفاده از سیستم تشخیص چهره در نقاط بررسی پاسپورت و هنگام فرود هواپیما در پایانه بین‌المللی فرودگاه Hartsfield-jackson در شهر آتلانتا به احراز هویت مسافران و تشخیص افراد مشکوک و … بپردازند. سیستمی مشابه هم‌اکنون در دبی و استرالیا به‌کار گرفته شده است.

شرکت هواپیمایی دلتا

مسافرانی که قصد عبور از درون پایانه مجهز به سیستم تشخیص چهره را دارند باید به کیوسکی در لابی فرودگاه مراجعه و بر روی کلید “Look” کلیک کرده و یا مستقیماً به دوربین موجود در باجه شمارش بلیط‌ها، نقاط بررسی پاسپورت و یا هنگام ورود به هواپیما مراجعه نمایند. در صورت مراجعه به هرکدام از موقعیت‌های اشاره شده، اسکن چهره باید به‌صورت کامل انجام شده و پس از نمایش علامتی سبز رنگ، فرد می‌تواند به سفر خود اقدام نماید، در غیر این صورت انجام بررسی‌های بیشتر اجتناب‌ناپذیر به شمار می‌روند.

شرکت هواپیمایی دلتا قصد فراهم آوردن امکان استفاده از سنسورهای اسکن اثرانگشت در این پایانه‌ها را نیز در سر دارد. مسافران با استفاده از این سیستم به جای ارائه پاسپورت می‌توانند به احراز هویت سریع خود اقدام نمایند. سیستم فوق اگرچه درزمینهٔ افزایش سرعت و تسهیل موانع شناسایی افراد می‌تواند بسیار مفید واقع شود، اما استفاده از پاسپورت در کشورها و فرودگاه‌هایی که هنوز از سیستم‌های مشابه برخوردار نمی‌باشند همچنان لازم و ضروری می‌باشد.

روزهای تدارک مسافرت بدون در دست داشتن پاسپورت سرانجام در حال واقعیت بوده و فناوری مورد نیاز جهت تحقق این امر نیز با توجه به اخبار منتشره هم‌اکنون در دست می‌باشند. امید می‌رود تا سیستم‌های این‌چنینی در آینده‌ای نزدیک در تمامی کشورهای سرتاسر کره زمین به رویه‌ای استاندارد تبدیل شود تا افراد سودجو و مجرمان در کسری از ثانیه شناسایی و به سزای اعمال خود رسانده شوند.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید