شکایت برخی کاربران Mi A2 از شارژدهی و عملکرد حسگر اثرانگشت

شکایت برخی کاربران Mi A2 از شارژدهی و عملکرد حسگر اثرانگشت


اگر به دنیای گوشی‌های هوشمند خصوصا موارد مقرون به صرفه علاقه داشته باشید به خوبی می‌دانید که چند ماه پیش کمپانی شیائومی جانشین گوشی هوشمند موفق Mi A1 را تحت عنوان Mi A2 عرضه کرد. هر دو مدل به عنوان بخشی از طرح اندروید وان گوگل روانه بازار شده و بسیاری از طرفداران گوشی‌های سری Mi شیائومی که تا آن زمان به علت منطقه سکونت(خارج از چین) خود امکان دستیابی به آنها را نداشته‌اند، خوشحال کرد.

گوشی‌های هوشمند سری Mi A شیائومی نه تنها از اندروید خالص و بدون هیچ اضافاتی بهره می‌برد بلکه تجربه‌ کاربری پایداری را به خریداران ارائه می‌کنند. اما براساس گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده‌اند، برخی کاربران Mi A2 ظاهرا تجربه چندان بی‌نقصی در استفاده از این گوشی هوشمند نداشته‌اند. این کاربران از خالی شدن شارژ باتری به طور عجیب و با سرعت زیاد شکایت کرده‌اند که به نظر می‌رسد دلایل نرم‌‌افزاری داشته باشند.

Mi A2

خالی شدن شارژ باتری به این علت اتفاق می‌افتد که تمام هسته‌های پردازنده به طور مستمر در بالاترین سرعت خود در حال کار هستند. البته هنوز مشخص نیست که چرا این اتفاق می‌افتد اما براساس گزارشات منشتر شده این افزایش لود کاری پردازنده احتمالا به علت وجود یک باگ نرم‌افزاری در حسگر اثرانگشت Mi A2 صورت می‌گیرد. اما از سوی دیگر برخی کاربرانی که از مشکل مذکور شکایت داشتند حتی با پاک کردن اثرات انگشت ذخیره شده نیز وضعیت بهتری پیدا نکرده‌اند.

برخی از کاربران همچنین یک راه‌حل ابتکاری و سریع را پیدا کردند؛ آنها معتقدند با ری‌استارت کردن گوشی هر یک الی دو ساعت مشکل موقتا برطرف خواهد شد. طبیعتا باتوجه به اینکه از گزارش مشکلات مذکور تنها چند ساعت می‌گذرد هنوز هیچ راهکار دائمی و رسمی برای آنها ارائه نشده است.

یکی دیگر از راه‌حل‌هایی که پیشنهاد شده پاک کردن Google Play Services و فکتوری ریست کردن گوشی می‌باشد که البته این دو گزینه نیز چندان موفق عمل نکرده‌اند.

منبع: gizmochina

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید