صفحه‌کلید مکانیکی Rama KOYU با قیمت عجیب 1000 دلاری معرفی شد

صفحه‌کلید مکانیکی Rama KOYU با قیمت عجیب 1000 دلاری معرفی شد


صفحه‌کلیدهای مکانیکی معمولا قیمت ارزانی ندارند، حتی ارزان‌ قیمت‌ترین مدل‌های آنها نیز در اکثر مواقع از یک صفحه‌کلید غیرمکانیکی میان‌رده یا حتی حرفه‌ای برایتان گران‌تر تمام می‌شود. اما تاکنون فکر کرده‌اید گران‌ترین صفحه‌کلید مکانیکی چه قیمتی می‌تواند داشته باشد؟

کمپانی راما ورکز با معرفی صفحه‌کلید Rama KOYU محدودیت‌های قیمتی را شکسته و این صفحه‌کلید 65 درصد مکانیکی را با قیمت قابل توجه 1000 دلاری معرفی نموده است. راما ورکز یک کمپانی استرالیایی است که در بین کاربران حرفه‌ای کامپیوترهای شخصی به عنوان یکی از تولیدکنندگان کیبوردهای رده‌بالا و گران‌قیمت شناخته می‌شود.

اما چرا Rama KOYU اینقدر گران است؟ دلیل عمده آن شاید وزن بالای صفحه‌کلید باشد که چرا که از فلز برنج خالص ساخته شده است. این موضوع باعث شده تا وزن این صفحه‌کلید نسبتا کوچک به عدد قابل توجه 4400 گرم برسد. علاوه بر این یک سری وزنه‌های داخلی نیز به صورت اختیاری قابل تهیه هستند که با بکارگیری آنها وزن کلی این محصول به 5200 گرم خواهد رسید!

Rama KOYU

شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که چرا باید برای چنین کیبوردی این همه هزینه کرد. خب نکته است که معمولا تهیه و نگهداری یک صفحه‌کلید مکانیکی جزو سرگرمی‌های خاص و نیش محسوب می‌شود. این موضوع بخصوص از آنجایی مهم می‌شود که بدانید راما ورکز تنها تعداد محدودی از صفحه‌کلید Rama KOYU را به تولید خواهد رساند و به همین دلیل قیمت بالایی نیز دارند.

همچنین باید توجه داشته باشید که این کیبورد تنها به صورت فریم به علاوه PCB (شامل سوییچ‌های با قابلیت تعویض سریع) عرضه شده و برای کامل کردن آن باید سوییچ‌ها و دکمه‌های اضافه‌ای را تهیه کنید که معمولا بین 100 الی 200 دلار قیمت خواهند داشت.

البته راما ورکز نسخه‌ای ارزان قیمت‌تر از KOYU که از آلومینیوم ساخته شده را نیز ارائه کرده که با قیمت 360 دلار قابل تهیه می‌باشد. همچنین یک نسخه 800 دلاری از این صفحه‌کلید نیز وجود دارد که از ترکیب آلومینیوم و برنج ساخته شده است.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید