صفحه نمایش iPhone Xs Max با چشم شما مهربان است!

صفحه نمایش iPhone Xs Max با چشم شما مهربان است!


یکی از مسائلی که اخیرا به آن توجه زیادی می‌شود نور آبی می‌باشد. این نور در واقع همان نوری است که از گجت‌های الکترونیکی ساطع شده و ظاهرا بر روی الگوی خواب انسان تاثیرات نامطلوبی می‌گذارد و به طور کلی هم برای چشم مضر محسوب می‌شود.

این موضوع باعث شده تا کمپانی‌های مطرحی مانند اپل حالت‌های نمایش جدیدی تحت عنوان Night Shift یا حالت شب را در بخش نرم‌افزاری محصولات خود قرار دهند تا با تغییر دمای رنگ‌ها، صفحه نمایش آنها را به صورت گرم‌تر نمایش داده و در نتیجه میزان ساطع شدن نور آبی کاهش محسوسی یابد.

اپل همواره به صفحات نمایش بکار گرفته شده در دستگاه‌هایش افتخار می‌کند. این موضوع در مورد صفحه نمایش iPhone Xs Max نیز صادق بوده و به ادعای اپل فناوری استفاده شده در آن به تولید بهتر و دقیق‌تر رنگ‌ها و روشنایی بیشتر کمک شایانی می‌نماید. براساس تحقیقی که توسط دانشگاه تی‌سینگ-هوآ کشور تایوان صورت گرفته، در صفحه نمایش iPhone Xs Max بهبودهای دیگری نیز صورت گرفته که اپل هنوز در خصوص آنها صحبتی نکرده است.

صفحه نمایش iPhone Xs Max

برای مثال در تست‌های انجام شده مشخص شد که صفحه نمایش آیفون ایکس‌اس مکس حداکثر نوردهی مجاز یا MPE تا 20 درصد بالاتری نسبت به نمایشگر استفاده شده در آیفون 7 را ارائه می‌دهد. این معیار در واقع مدت زمانی که لازم است شبکیه چشم کاربر که در معرض نور صفحه نمایش قرار دارد ملتهب شود را نشان می‌دهد. طبیعتا هر چه این مقدار بیشتر باشد بهتر است. آیفون ایکس‌اس مکس در این زمینه عدد 346 ثانیه را ثبت کرد، در حالی که در آیفون 7 این عدد 288 ثانیه بود.

همچنین در این تحقیق تازه مشخص شد که صفحه نمایش iPhone Xs Max اپل از ضریب حساسیت سرکوب ملاتونین پایین‌تری(20.1 در برابر 24.06 درصد) نسبت به نمایشگر آیفون 7 را ارائه می‌دهد. این عدد نشان دهنده میزان نور آبی ساطع شده از صفحه نمایش است که می‌تواند بر روی الگوی خواب کاربر تاثیرات بدی بگذارد.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید