ضبطچگونه صدای خود را بر روی اسلایدهای پاورپوینت ضبط کنیم؟

ضبطچگونه صدای خود را بر روی اسلایدهای پاورپوینت ضبط کنیم؟


ضبط صدای شخصی بر روی فایل‌های پاورپوینتی که امکان ارائه حضوری آن‌ها وجود ندارد در فهم بیشتر مطالب می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد. فرض کنید که پاورپوینتی را آماده کرده و قصد ارسال آن برای دوست خود را دارید. ساخت یک پاورپوینت تابع قوانین خاصی می‌باشد که رعایت آن‌ها باعث می‌شود تا فرد مقابل آن‌چنان نسبت به موضوع درک عمیقی را پیدا نکرده و نیازمند توضیحات بیشتر باشد. در این حالت اگرچه امکان آماده‌سازی یک فایل متنی دیگر برای ارائه اطلاعات بیشتر امکان‌پذیر می‌باشد، اما ضبط صدا بر روی اسلایدها و گوش نمودن آن‌ها به‌صورت مستقیم از طریق محیط نرم‌افزار علاوه بر فهم بیشتر، سهولت فراتری را برای شما نیز می‌تواند به ارمغان آورد.

انجام این عمل به سادگی امکان‌پذیر بوده و نرم‌افزار پاورپوینت ابزار مربوط به ضبط صدا را به عنوان یک ویژگی داخلی به ارمغان آورده است که در این نوشته با یکدیگر به نحوه چگونگی استفاده از آن می‌پردازیم. پیش از پرداختن به مبحث اصلی موضوع اطمینان حاصل نمودن از عملکرد صحیح و درست میکروفن برای ضبط صدا به عنوان یک پیش‌نیاز لازم و ضروری می‌باشد.

ابتدا فایل پایورپوینت مورد نظر خود را گشوده و سپس به سربرگ Slide Show مراجعه نمایید.

حال بر روی ابزار Record Slide Show کلیک کرده و از طریق منوی کشویی نمایان شده گزینه مناسب را انتخاب نمایید. گزینه Record from Beginning فرآیند ضبط صدا را از اولین اسلاید به انجام می‌رساند. در صورتی که قصد دارید تا عملیات ضبط را از اسلاید فعلی شروع کنید، کافی است تا بر روی گزینه Record from Current Slide کلیک نمایید، اما پیش از آن باید به اسلاید مدنظر خود مراجعه کرده باشید.

چگونه صدای خود را بر روی اسلایدهای پاورپوینت ضبط کنیم؟

پس از انتخاب گزینه مناسب، مشاهده می‌کنید که نرم‌افزار به حالت تمام صفحه تغییر وضعیت پیدا کرده و گزینه‌های اضافی برای عملیات در اختیار شما قرار گرفته‌اند. اکنون کافی است تا برای شروع فرآیند ضبط بر روی کلید قرمز رنگ “Record” در قسمت بالای سمت چپ صفحه کلیک کنید.

چگونه صدای خود را بر روی اسلایدهای پاورپوینت ضبط کنیم؟

پس از انتخاب گزینه Record، عملیات ضبط با یک تأخیر سه ثانیه‌ای آغاز می‌گردد تا فرد از زمان مناسب برای آماده شدن برخوردار باشد. در نهایت پس از اتمام شمارنده، عملیات ضبط آغاز شده و کافی است تا با توجه به اسلایدی که هم‌اکنون در آن قرار دارید، توضیحات مناسب را بازگو کنید. امکان عقب و جلو نمودن و حرکت بین اسلایدها توسط علامت‌های فلش قرار گرفته در دو سمت پنل اسلایدها امکان‌پذیر می‌باشد.

نرم‌افزار پاورپوینت به‌صورت کاملاً خودکار هنگام تغییر اسلاید، عملیات را مجدداً برای همان اسلاید آغاز کرده و ضبط به‌صورت یکپارچه انجام نمی‌پذیرد. به عبارتی دیگر اگر از اسلاید اول به دوم حرکت کنید، نرم‌افزار توضیحات اسلاید دوم را از لحظه ورود به همان اسلاید ضبط و هنگام مراجعه از طریق اسلایدشو، تنها توضیحات مربوط به همان اسلاید پخش می‌شوند.

در صورت نیاز می‌توانید فرآیند ضبط را با فشردن کلید Pause برای لحظه‌ای متوقف کنید.

فرآیند ضبط به‌صورت کاملاً خودکار هنگام مراجعه به آخرین اسلاید متوقف می‌شود. در صورت نیاز می‌توانید با فشردن دکمه Stop نیز این عمل را به‌طور دستی به انجام رسانید. علاوه آن امکان گوش نمودن توضیحات مربوط به هر اسلاید توسط کلید Replay نیز میسر می‌باشد.

پس از اتمام عملیات ضبط کافی است تا فایل را ذخیره‌سازی کرده و سپس پاورپوینتی جامع و کامل، همراه با توضیحات صوتی را برای فرد مورد نظر خود ارسال نمایید. علامت کوچک اسپیکر نمایان شده در هر اسلاید نشانگر پیوست یک فایل صوتی به آن می‌باشد که در این مقاله در حقیقت توضیحات مربوطه به همان اسلاید بوده توسط کلیک نمودن بر روی آن قابل دسترس می‌باشد. در صورت نیاز برای حذف توضیحات مربوط به یک اسلاید کافی است تا به آن مراجعه کرده و سپس با انتخاب نمودن آیکون اسپیکر نمایان شده، آن را پاک نمایید (و یا از طریق مسیر Slide Show > Record Slide Show > Clear > Clear Narration on Current Slide این عمل را به انجام رسانید).

چگونه صدای خود را بر روی اسلایدهای پاورپوینت ضبط کنیم؟

در انتها پیشنهاد می‌شود تا برای کیفیت بیشتر کار خود پیش از شروع فرآیند ضبط چندین بار تمرین کرده و متنی را حاوی توضیحات مربوطه آماده نمایید. درست است که شما در حال ارائه حضوری فایل در یک کنفرانس و یا کلاس درس نیستید، اما با فرض قرار داشتن در شرایط مشابه می‌توانید توضیحات جامع‌تری را ارائه داده و پاورپوینت به مراتب قدرتمندترین را آماده نمایید. البته این پاراگراف در صورتی که قصد ارسال فایل برای دوستان و آشنایان نزدیک خود را دارید می‌تواند نادیده گرفته شود.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید