طراحی سلیس (Fluent Design) سیستم‌عامل ویندوز 10 همچنان در حال بهبود می‌باشد!

طراحی سلیس (Fluent Design) سیستم‌عامل ویندوز 10 همچنان در حال بهبود می‌باشد!


طراحی سلیس (Fluent Design) در حالت کلی تلاش کمپانی سامسونگ به‌منظور دگرگونی ظواهر بصری سیستم‌عامل خود به شمار می‌رود که در اواسط سال 2017 میلادی معرفی و پیوسته بهبودهای مختلفی را با عرضه هرکدام از بیلدهای گوناگون برای پلتفرم ویندوز 10 دریافت کرده است. آپدیت اخیراً منتشر شده برای سیستم‌عامل مذکور، یعنی بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 یا همان بیلد 1809 نیز بهسازی‌های متفاوتی را در این حوزه دریافت کرده است.

هدف از طراحی سلیس نه تنها تغییر ظاهر سیستم‌عامل ویندوز 10، بلکه بهبود تجربه کلی کاربران از رابط کاربری چهارچوب نرم‌افزاری مذکور می‌باشد. طراحی اشاره شده به‌منظور آدرس‌دهی و رفع تناقضات موجود در سیستم‌عامل پای در میدان وجود گذاشته است؛ حال به نظر می‌رسد که کمپانی مایکروسافت در حال کار بر روی فراهم آوردن بهسازی‌های بیشتری برای طراحی خود می‌باشد.

تعامل انیمیشن‌های مختلف با یکدیگر

همان‌طور که در تصویر متحرک زیر می‌توانید مشاهده کنید، کلیدهای موجود در اپلیکیشن‌های مبتنی بر پلتفرم یکپارچه ویندوز (UWP) انیمیشن‌های چشم‌نوازی را هنگام قرارگیری نشانگر ماوس بر روی خود به نمایش می‌گذارند.

طراحی سلیس

انتظار می‌رود که بسته به‌روزرسانی بهار 2019 سیستم‌عامل ویندوز بهبودهای بصری مختلفی را با خود به همراه آورده و طراحی سلیس کمپانی مایکروسافت در ساختار آن با بهسازی‌های بیشتری همراه شود. آپدیت 19H1 سیستم‌عامل ویندوز 10 در بهار سال آینده میلادی به‌صورت رسمی عرضه و رابط کاربری Set و دیگر تغییرات منحصر به فرد را برای کاربران خود به ارمغان می‌آورد.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید