عدم دسترسی به آپدیت‌های ویندوز 7 در سیستم‌هایی با آنتی‌ویروس ناسازگار

عدم دسترسی به آپدیت‌های ویندوز 7 در سیستم‌هایی با آنتی‌ویروس ناسازگار


مایکروسافت در تاریخ 15 فوریه سال جاری هشدار داد که کاربران ویندوز 7 و ویندوز سرور 2008 باید بخش پشتیبانی SHA-2 را فعال کنند تا قادر به دریافت به‌روزرسانی‌های ماهیانه باشند. آپدیت‌های قبلی ویندوز با دو امضای امنیتی SHA-1 و SHA-2 ارایه می‌شدند تا اعتبارسنجی‌های لازم انجام شود. اما در ادامه مایکروسافت به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری خود را با امضای امن‌تر SHA-2 منتشر کرد.

به‌روزرسانی‌های ماهیانه August 2019 برای سیستم عامل ویندوز 7 تنها با امضای SHA-2 منتشر شده و این به گزارش کاربران این به‌روزرسانی‌ها در دستگاه‌هایی که قادر به پشتیبانی از امضای کد مذکور نیستند، قابل دسترس نیست. مایکروسافت امروز، عدم دسترسی به آپدیت‌های منتشر شده را در سیستم‌هایی که از آنتی‌ویروس سیمانتک و نورتون استفاده نموده و قادر به پشتیبانی و مدیریت تاییدیه‌های SHA-2 نیستند را تایید کرد.

ویندوز 7

شرکت سیمانتک نیز در این خصوص گفته در برخی از سیستم‌ها که نسخه‌هایی خاص از نرم‌افزار امنیتی Symantec Endpoint Protection در آن نصب شده، امکان دسترسی به به‌روزرسانی‌های مبتنی بر امضاهای امنیتی SHA-2 را ندارند.

مایکروسافت به کاربران ویندوز 7 توصیه کرده تا زمانی که راهکار قطعی ارایه نشده، از نصب دستی به‌روزرسانی‌های مشکل دار خودداری کنند. اگر کاربر اقدام به انجام این کار کند ممکن است سرویس Windows updates توسط آنتی‌ویروس بلاک شده و یا فایل‌های آپدیت در هنگام نصب حذف شوند. این اتفاق می‌توانند مشکلات جدی‌تری مانند بوت نشدن سیستم را به دنبال داشته باشد.

منبع: windowslatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید