عدم شناخت سیستم صوتی رایانه شخصی در جدیدترین باگ نرم‌افزاری بیلد 1809 ویندوز 10

عدم شناخت سیستم صوتی رایانه شخصی در جدیدترین باگ نرم‌افزاری بیلد 1809 ویندوز 10


برخی از کاربران بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 (بیلد 1809) سیستم‌عامل ویندوز 10 در انجمن‌های ردیت و مایکروسافت از باگ نرم‌افزاری دیگری خبر داده‌اند که به عدم شناخت سیستم صوتی رایانه شخصی منتهی شده و پیغام “No Audio Output Device Is Installed” را به نمایش درمی‌آورد.

بیلد 1809

مشکل اشاره شده از گستردگی بالایی برخوردار نبوده و تنها بخش اندکی از رایانه‌های مبتنی بر پردازنده‌های مرکزی اینتل را تحت تأثیر قرار داده است، علاوه بر آن توقف عرضه جهانی بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 نیز در جلوگیری از گسترش بیشتر باگ تا حدودی تأثیرگذار بوده است. بر طبق گفته یکی از کارمندان کمپانی مایکروسافت، مشکل فوق در طی وصله‌هایی که قرار است در آینده منتشر شوند رفع می‌شود، اما استفاده از دستورالعمل زیر برای دور زدن آن در حال حاضر عملی می‌باشد.

ابتدا ابزار مدیریت دستگاه‌ها (Device Manager) را اجرا کرده و سپس دسته‌بندی Devices را بگشایید.

درایور نرم‌افزاری Intel Smart Sound Technology را پیدا کنید.

بر روی درایور اشاره شده یک مرتبه کلیک راست کرده و سپس گزینه Update Driver را انتخاب نمایید.

حال بر روی گزینه browse from computer کلیک کرده و سپس درایور High Definition Audio را انتخاب نمایید.

اکنون پس از کلیک کردن بر روی کلید Next، مشاهده می‌کنید که درایور Smart Sound Technology (SST) ناپدید شده و عملکرد سیستم صوتی رایانه شخصی مجدداً از سر گرفته می‌شود.

پیشتر اشاره شد که باگ نرم‌افزاری مذکور تنها بخش اندکی از رایانه‌های شخصی مبتنی بر پردازنده‌های مرکزی اینتل را هدف قرار داده است، بنابراین برای کاربران دیگر پردازشگرهای موجود نگرانی از این بابت وجود ندارد. کمپانی مایکروسافت هنوز هیچ‌گونه بیانیه‌ای در خصوص این موضوع را از خود منتشر نکرده است، اما پیشنهاد می‌شود تا در جهت جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر، جدیدترین درایورهای گرافیکی و صوتی کمپانی اینتل (Intel Graphics و Audio Driver) سازگار با بیلد 1809 را از بخش آپدیت ویندوز و یا به‌صورت دستی از طریق وب‌سایت اینتل نصب کنید.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید