عدم نصب دستی بیلد 1809 ویندوز 10 در صورت فعال بودن قابلیت Developer Mode

عدم نصب دستی بیلد 1809 ویندوز 10 در صورت فعال بودن قابلیت Developer Mode


تعدادی باگ نرم‌افزاری جدید پس از عرضه دوباره بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 (بیلد 1809) در قالب ویندوز 10 مشاهده شده و اگرچه بسیاری از آن‌ها حیاتی به شمار نمی‌روند، اما کمپانی مایکروسافت به‌منظور جلوگیری از بروز مشکلات فراتر به انسداد نصب به‌روزرسانی بر روی برخی از دستگاه‌های موجود پرداخته است.

جدیدترین گزارش‌های دریافتی در خصوص مشکلات سیستم‌عامل مذکور اشاره به عدم نصب بیلد 1809 ویندوز 10 در صورت فعال بودن Developer Mode را دارند. برخی از کاربران اظهار داشته‌اند که رایانه شخصی آن‌ها در صورت فعال بودن حالت مذکور در طی مراحل به‌روزرسانی با مشکلاتی مواجه شده و فرآیند خنثی‌سازی تغییرات یا به عبارتی دیگر بازگشت مجدد به بسته به‌روزرسانی پیشین (عقب‌گرد) به‌صورت کاملاً خودکار توسط رایانه شخصی در پیش گرفته می‌شود.

Developer Mode

یکی از کاربران در انجمن رسمی کمپانی مایکروسافت گفته است که به‌صورت کاملاً معمولی به دانلود دستی سیستم‌عامل ویندوز 10 به همراه تمامی به‌روزرسانی‌های آن توسط ابزار Update Assistant Tool پرداخته است، اما در صفحه آپدیت و هنگام پیشروی فرآیند به 16 درصد، عملیات متوقف و رایانه به‌منظور بازگردانی مجدد تغییرات دو مرتبه راه‌اندازی می‌شود. مشاوره دهندگان انجمن کمپانی مایکروسافت در این باره اظهار داشته‌اند که غیرفعال نمودن قابلیت Developer Mode می‌تواند به آدرس‌دهی مشکل فوق پرداخته و به رفع آن منتهی شود.

کاربران به اعلام مشکل خود در شبکه اجتماعی توییتر نیز پرداخته و با توجه به شواهد و قرائن موجود، به ‌نظر می‌رسد که این موضوع از گستردگی آن‌چنان بالایی برخوردار نمی‌باشد. در صورتی که قابلیت Developer Mode بر روی رایانه شخصی شما نیز فعال بوده و عملیات آپدیت با شکست مواجه می‌شود، ابتدا به غیرفعالسازی آن پیش از نصب بسته به‌روزرسانی پرداخته و پس از اتمام فرآیند مجدداً آن را فعال نمایید.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید