عرضه جهانی بیلد 1809 سیستم‌عامل ویندوز 10 موقتاً متوقف شد!

عرضه جهانی بیلد 1809 سیستم‌عامل ویندوز 10 موقتاً متوقف شد!


بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 (بیلد 1809) سیستم‌عامل ویندوز 10 در تاریخ دوم اکتبر ماه جاری به‌صورت عمومی عرضه و به دنبال آن گزارش‌های متعددی از جانب کاربران مبنی بر مشکلات نرم‌افزاری مختلف به کمپانی مایکروسافت ارسال شدند، اما آنچه که در اولویت حیاتی طبقه‌بندی شده و مایکروسافت را وادار به توقف انتشار بسته به‌روزرسانی کرده است مشکلی در خصوص حذف اطلاعات و فایل‌های کتابخانه‌ای کاربران بدون اطلاع آن‌ها می‌باشد. بر همین اساس کمپانی مایکروسافت اکنون در جهت رفع مشکل و جلوگیری از آسیب بیشتر، عرضه بیلد 1809 سیستم‌عامل خود را متوقف و فایل‌های ISO جهت نصب دستی ویندوز 10 را نیز از وب‌سایت رسمی خود برداشته است. علاوه بر آن امکان دانلود و نصب بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 از طریق ابزار Media Creation Tool نیز در حال حاضر امکان‌پذیر نمی‌باشد.

بیلد 1809

اگر هم‌اکنون به صفحه مربوط به دانلود ویندوز 10 مراجعه نمایید، مشاهده می‌کنید که دیگر هیچ‌گونه فایلی جهت دریافت دستی بیلد 1809 سیستم‌عامل مذکور قابل مشاهده نمی‌باشد. بخش پشتیبانی کمپانی مایکروسافت در این باره گفته است:

“ما در حال حاضر انتشار عمومی بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 (بیلد 1809) را برای تمامی کاربران خود به‌صورت موقتی متوقف کرده‌ایم تا به بررسی گزارش‌های دریافتی مبنی بر پاک‌سازی برخی از اطلاعات پس از اتمام فرآیند به‌روزرسانی بپردازیم”.

در حال حاضر هنوز مشخص نیست که چه تعداد از کاربران تاکنون به این مشکل گرفتار شده و علت اصلی بروز باگ نرم‌افزاری فوق چیست، اما تلاش کمپانی مایکروسافت جهت رفع سریع آن در نوع خود قابل ستایش به شمار می‌رود. ذکر این نکته نیز ضروری است که فرآیند آپدیت بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018، برخلاف استراتژی پیشین مایکروسافت این بار بر روی هیچ رایانه‌ای مورد نصب اجباری قرار نگرفته بود و کاربران خود به دانلود دستی آن از طریق بخش آپدیت ویندوز (Windows Update) اقدام کرده بودند.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید