عرضه کارت‌های گرافیک‌ سری Volta همراه با حافظه‌های GDDR6

عرضه کارت‌های گرافیک‌ سری Volta همراه با حافظه‌های GDDR6


آخرین اخبار حاکی از عرضه کارت‌های گرافیک‌ سری Volta از سوی کمپانی انویدیا با حافظه‌های GDDR6 است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

GDDR6

کمپانی انویدیا، غول سازنده پردازشگرهای گرافیکی، در سری Volta از کارت گرافیک‌های نسل بعدی خود قرار است تا از حافظه‌های ویدیویی نوع GDDR6 استفاده کند. این اطلاعات از سوی یک قرارداد میان دو کمپانی انویدیا و SK-Hynix آمده. طی انتشار این خبر کمپانی SK-Hynix با افزایش 6 درصدی سهم خود همراه بود. البته در این میان یک چیز نامشخص است، اینکه کمپانی انویدیا در تمامی محصولات مبتنی بر معماری Volta خود از این حافظه‌ها استفاده کرده، یا همانند GDDR5X، تنها در چند مدل پرچمدار خود بکار خواهد برد.

آخرین اطلاعات از سوی کاتالوگ کمپانی SK-Hynix به ما مشخصاتی از جدیدترین استک حافظه GDDR6 می‌دهد. طبق این اطلاعات، آخرین استک‌های این نوع، دارای 8 گیگابیت (معادل یک گیگابایت) حجم حافظه هستند. از سوی دیگر، این اطلاعات بیانگر پشتیبانی از فرکانس 14 گیگاهرتز با ولتاژ کاری 1.35 ولت و فرکانس 12 گیگاهرتز با ولتاژ کاری 1.25 ولت است. در این میان تنها میزان تراکم ظرفیتی در حافظه‌ها موجب نگرانی می‌شوند، زیرا اگر حداکثر تراکم حافظه این حافظه‌ها یک گیگابایت باشد، با این حال در محصولاتی مبتی بر سیلیکون GV104 بکارگیری 16 گیگابایت حافظه ویدیویی تقریبا ناممکن شده و باید شاهد همراه بودن 8 گیگابایت حافظه ویدیویی بود. بکار گیری 16 استک حافظه با پهنای باند 256 بیتی در یک تراشه از نظر فنی مشکلی ندارد اما سبب افزایش قیمت خواهد شد. بنابر این، با این مشخصات تنها می‌توان عرضه سیلیکون GV 104 با 8 گیگابایت حافظه ویدیویی بود.

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید