عرضه کارت‌های گرافیک مبتنی بر معماری Turing از سوی کمپانی انویدیا تایید شد

عرضه کارت‌های گرافیک مبتنی بر معماری Turing از سوی کمپانی انویدیا تایید شد


در مورد نسل بعدی کارت‌های گرافیک کمپانی انویدیا (NVIDIA) شایعات زیادی شنیده شد، در این میان احتمال عرضه این کارت‌های گرافیک مبتنی بر معماری Turing نیز شنیده شد که امروز این احتمال قوت بسیاری گرفت. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

طی هفته گذشته دو اتفاق مهم فرارسیدن روز تولد ریاضی‌دان، دانشمند رایانه، منطق‌دان و رمزنگار بریتانیایی، آلن تورینگ و تبریک تولد این دانشمند توسط کمپانی انویدیا رخ داد. کمپانی انویدیا از نام دیگر دانشمندانی که در این زمینه باعث پیشرفت شده‌اند، مانند نام‌های مسکول و کپلر استفاده کرده است. این تبریک تولد به پاس قدردانی از این دانشمند، می‌تواند تاییدی غیر رسمی از سوی کمپانی انویدیا بر عرضه کارت‌های گرافیک آتی این کمپانی مبتنی بر معماری Turing باشد. کمپانی انویدیا در صفحه توئیتر خود تولد این دانشمند بزرگ را تبریک گفت.

Turing

افزون بر این، در حال حاضر به نظر می‌رسد که کمپانی انویدیا هیچ گونه عجله‌ای برای عرضه نسل بعدی کارت‌های گرافیک خود ندارد. در مطلبی به کاهش تقاضای کارت گرافیک اشاره داشتیم که علت اصلی آن طبق گزارش دیجی‌تایمز از کاهش سوددهی از سوی ماینینگ است. از سوی دیگر، آخرین اطلاعات بدست رسیده از سوی منابع آگاه حاکی از موجودی بالای باقی مانده از کارت گرافیک‌های مبتنی بر معماری پاسکال کمپانی انویدیا است. کمپانی انویدیا پیشتر اعلام کرد که طی یک کنفرانس به معرفی نسل بعدی کارت‌های گرافیک خود خواهد پرداخت که این کنفرانس نیز لغو شد. با این حال زمان دقیقی از معرفی و عرضه کارت‌های گرافیک مبتنی بر معماری Turing در دسترس نیست. از شرایط فعلی می‌توان دریافت کمپانی انویدیا در نبود رقیب جدی، سرعت عرضه نسل‌ بعدی کارت‌های گرافیک خود را کاهش داده است. نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید