عرضه کارت گرافیک GTX 1660 تایید شد

عرضه کارت گرافیک GTX 1660 تایید شد


منابع آگاه خبر از عرضه یک کارت گرافیک جدید کمپانی انویدیا در مدل GTX 1660 داده و تصاویری نیز از چند نمونه نمونه سفارشی آن نیز به بیرون درز پیدا کرده است. در ادامه این مطلب با رسانه سخت افزار همراه باشید.

کارت گرافیک GTX 1660

انویدیا، تولید کننده پردازشگرهای گرافیکی که محصولاتی مخصوص گیمینگ عرضه می‌کند، به تازگی سبد کارت‌های گرافیکی خود را بیش از پیش تکمیل کرده است. این کمپانی پیشتر به معرفی و عرضه کارت گرافیک GTX 1660Ti پرداخت و پس از آن کمپانی‌های شریک در تولید کارت گرافیک انویدیا نیز نسخه‌هایی سفارشی از این محصول را معرفی کردند. GTX 1660Ti محصولی با قدرت 5 درصد بیشتر از GTX 1070 وارد بازار سخت افزار شد و حال خبر از عرضه یک مدل دیگر نیز به گوش می‌رسد. کارت گرافیکی GTX 1660 که یک نسخه معرفی نشده و البته غیر Ti می‌باشد، به تازگی تصویر یک نمونه سفارشی آن از شرکت MSI مشاهده شده است.

انتشار این تصویر ثابت می‌کند که یک کارت گرافیکی جدید و کمی ضعیف‌تر و ارزان‌تر از GTX 1660Ti در راه است؛ اما به کنار از این توضیحات مشخصاتی فنی نیز منتشر شده که کارایی این کارت گرافیکی را تا حدودی مشخص خواهد کرد. در ابتدا می‌توان به 6 گیگابایت حافظه ویدیویی (VRAM) این کارت گرافیک اشاره داشت که از نوع استک‌های GDDR5 بوده و 1408 واحد پردازشی نوع CUDA را نیز به همراه خود دارد. برای بخش سرعت کلاک می‌توان به فرکانس پایه 1530 مگاهرتز و فرکانس بوست 1785 مگاهرتز اشاره داشت که در نسخه‌های کاستوم همانند مدل Armor از کمپانی MSI این مقادیر اندکی بیشتر خواهد بود. افزون بر این، گزارشات موجود حاکی از این هستند، کارت گرافیک GTX 1660 از روز چهاردهم ماه میلادی مارس عرضه خواهد شد.

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید