علت حذف تصادفی اطلاعات کاربران در بیلد 1809 ویندوز 10 چیست؟

علت حذف تصادفی اطلاعات کاربران در بیلد 1809 ویندوز 10 چیست؟


اگر به خاطر داشته باشید، کمپانی مایکروسافت روز گذشته اعلام کرد که تمامی باگ‌های بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 (بیلد 1809) سیستم‌عامل ویندوز که به پاک‌سازی ناخواسته و تصادفی اطلاعات کاربران منتهی می‌شده است تماماً آدرس‌دهی و رفع شده و بسته آپدیت مربوطه آماده برای ورود به دور دیگری از تست و بررسی‌های لازم می‌باشد. بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 که تحت عنوان بیلد 1809 نیز شناخته می‌شود اکنون برای کاربران عضو انجمن Windows Insider قابل دریافت می‌باشد (فرآیند عرضه عمومی مجدد هنوز از سر گرفته نشده است).

بیلد 1809

بررسی‌های انجام شده توسط مایکروسافت حکایت از آن دارند که مشکل اشاره شده از گستردگی بالایی برخوردار نبوده و تنها یک‌صدم درصد کاربران را تحت تأثیر قرار داده است، اما با این وجود از آنجایی که حذف ناخواسته اطلاعات در طبقه مشکلات حیاتی قرار می‌گیرد، عرضه عمومی بسته به‌روزرسانی بلافاصله از جانب کمپانی مایکروسافت متوقف شد، اما علت بروز باگ نرم‌افزاری مذکور چیست و چرا اطلاعات شخصی برخی از کاربران پس از آپدیت سیستم‌عامل به بیلد 1809 از بین رفته‌اند؟

کمپانی مایکروسافت در این باره اعلام کرده است که مشکل پاک‌سازی تصادفی اطلاعات کاربران به دلیل وجود نوعی باگ نرم‌افزاری باقی‌مانده در ویژگی هدایت پوشه‌های شناخته شده رخ می‌دهد. عملکرد ویژگی اشاره شده به‌طور کلی انتقال فولدرهایی نظیر دسکتاپ، اسناد (داکیومنت)، تصاویر، اسکرین‌شات‌ها و Camera Roll به موقعیت جدیدی در رایانه پس از اتمام فرآیند به‌روزرسانی بیلد 1809 می‌باشد، اما باگ ذکر شده باعث می‌شود تا این مهم اتفاق نیفتاده و محتویات همچنان در موقعیت قدیمی خود باقی بمانند.

کمپانی مایکروسافت پیشتر بازخوردی را در خصوصی ویژگی هدایت فولدرهای شناخته شده در بسته به‌روزرسانی آوریل 2018 از کاربران دریافت و پس از بررسی و تائید درستی آن، تغییری را در بیلد 1809 ویندوز 10 به‌منظور جلوگیری از آن اعمال کرد. آقای John Cable، کارگردان مدیریت برنامه، تحویل و نگهداری ویندوز در این باره گفته است:

“آن تغییر، به همراه دگرگونی دیگری در دنباله ساختاری بسته به‌روزرسانی به پاک‌سازی ناخواسته موقعیت فولدرهای اولیه old و محتویات موجود در بطن آن‌ها منتهی شده و تنها پوشه فعال و در دسترس ویندوز را دست نخورده باقی گذاشته است.”

کمپانی مایکروسافت در جدیدترین بیانیه خود اعلام کرده است که تمامی مشکلات مرتبط با باگ نرم‌افزاری اشاره شده اکنون به‌صورت کامل رفع و دیگر نگرانی از این بابت وجود ندارد.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید