علت قطع شدن Telegram چه بود؟

علت قطع شدن Telegram چه بود؟


از بامداد امروز، 9 اردیبهشت، تا ساعاتی پیش دسترسی به پیام رسان پرمخاطب تلگرام ممکن نبود. بنا بر گزارشات، قطعی تلگرام تنها به کاربران ایرانی محدود نمی‌شد و این مشکل در کشورهای دیگر نیز گزارش شده است. طبق گفته پاول دوروف، مدیر عامل Telegram، گرم شدن بیش از حد برخی از سرورها علت قطع شدن تلگرام بود. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

Telegram

اغلب کاربران ایرانی در پیام رسان تلگرام از صبح امروز قطع شدن تلگرام را گزارش می‌کردند. از این سو، فیلتر شدن این پیام رسان به تصمیم مقامات رسمی داخلی از احتمالاتی بود که در نظر گرفته می‌شد. اما در حقیقت خبری از فیلتر شدن این پیام رسان نیست. از ساعات گذشته، مجددا امکان دسترسی به تلگرام برای برخی از کاربران ممکن شده است.

پاول دوروف، مدیر عامل تلگرام، ساعاتی پیش در صفحه توییتر شخصی خود علت قطع شدن موقت تلگرام را گزارش داده است. بنا بر گفته وی، قطعی تلگرام تنها به دلیل داغ شدن بیش از حد برخی از سرورها اتفاق افتاده است. وی افزود، تیم تلگرام در حال حاضر مشغول به رفع این مشکل هستند و از این بابت از کاربران عذر خواهی کرده است. در ادامه این توییت، پاول دروف حل شدن این مشکل را گزارش کرده است.

با این حال برخی از رسانه‌ها علت دیگری بر قطع شدن تلگرام ذکر کرده‌اند. طبق این اعلام این رسانه‌ها، علاوه بر سبب شدن گرمای بیش از حد برخی از سرورها، حملات گسترده DDoS نیز باعث از قطعی تلگرام شده است.

منبع: twitter

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید