عملکرد بی‌نظیر هوش مصنوعی انویدیا در حذف کامل نویز و علائم اضافی تصاویر

عملکرد بی‌نظیر هوش مصنوعی انویدیا در حذف کامل نویز و علائم اضافی تصاویر


اخیرا گروهی از پژوهشگران شرکت انویدیا در دانشگاه‌های MIT و Aalto از هوش مصنوعی انویدیا پرده برداشتند که قادر است به صورت خودکار نویز تصاویر را به حداقل رسانده و حتی علائم اضافی تصاویر و واترمارک را نیز حذف نماید که در نوع خود شگفت انگیز است. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

الگوریتم این هوش مصنوعی می‌تواند تا بدون دیدن نسخه سالم و فاقد مشکل تصاویر، آن‌ها را بهبود بخشد که نسبت به زمان گذشته پیشرفتی قابل توجه به حساب می‌آید.

در واقع انویدیا برای رسیدن به چنین موفقیتی از راهکاری با عنوان یادگیری عمیق بهره گرفته که نوعی آموختن است و طی آن هوش مصنوعی یاد می‌گیرد که چگونه تصاویر پر نویز را کنار هم قرار داده و در نهایت با حذف علائم اضافه از روی آن، تصاویر را تا میزان زیادی بازسازی کند. این در حالی است که پیش از این با به نمایش گذاشتن تصویر سالم، هوش مصنوعی به حذف نویز و علائم افزوده شده می‌پرداخت.

انویدیا در این باره اظهار داشته:

“بدون نشان دادن تصویر عاری از هر گونه مشکل و خالی از نویز به آن، هوش مصنوعی می‌تواند نویز و آرتیفکت را به صورت خودکار حذف کند و کیفیت آن را بهبود بخشد.”

در این قسمت برخی از نمونه‌ها قبل و بعد از حذف نویز توسط هوش مصنوعی نمایش داده شده‌اند:

خیرا گروهی از پژوهشگران شرکت انویدیا در دانشگاه‌های MIT و Aalto از هوش مصنوعی انویدیا پرده برداشتند که قادر است به صورت خودکار نویز تصاویر را به حداقل رسانده و حتی علائم اضافی تصاویر و وخیرا گروهی از پژوهشگران شرکت انویدیا در دانشگاه‌های MIT و Aalto از هوش مصنوعی انویدیا پرده برداشتند که قادر است به صورت خودکار نویز تصاویر را به حداقل رسانده و حتی علائم اضافی تصاویر و و

همچنین علاوه برحذف نویز، در این بخش شاهد حذف واترمارک و اصلاح بهم ریختگی‌های تصاویر خواهیم بود:

خیرا گروهی از پژوهشگران شرکت انویدیا در دانشگاه‌های MIT و Aalto از هوش مصنوعی انویدیا پرده برداشتند که قادر است به صورت خودکار نویز تصاویر را به حداقل رسانده و حتی علائم اضافی تصاویر و و

 

برای آشنایی بیشتر با عملکرد هوش مصنوعی انویدیا شما را به دیدن ویدیو زیر دعوت می‌کنیم:

 

کمپانی انویدیا انتظار دارد تا در دنیای واقعی، این فناوری خارق‌العاده در بهبود کیفیت تصاویر ثبت شده در محیط‌های نوری ضعیف، کمکی شایانی کند.

شما عملکرد هوش مصنوعی انویدیا را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: petapixel

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید