عملکرد فناوری Ray Tracing را در محیط بازی Cyberpunk 2077 مشاهده کنید

عملکرد فناوری Ray Tracing را در محیط بازی Cyberpunk 2077 مشاهده کنید


سی‌در پراجکت رد (CD Projekt Red) همکاری نزدیک خود را برای توسعه بازی Cyberpunk 2077 با کمپانی انویدیا اعلام کرده است. با این حال تیم GeForce GTX کمپانی انویدیا توانستند تا لحظاتی با تمام جزئیات را برای این عنوان ایجاد کنند. به تازگی اولین اسکرین شات‌های مربوط به محیط این بازی که در آن فناوری Ray Tracing نیز فعال است منشر شدند. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

برای مشاهده در کیفیت اصلی کافیست تا تصاویر را در تب جدا باز کنید.


 


انویدیا برای معماری Turing وقت و هزینه بسیار زیادی صرف کرده است چرا که پایه معماری پردازشگرهای گرافیکی در این معماری دچار تحولی شگرف شده است و از حالت پردازش تمام شطرنجی‌سازی (Rasterisation) به سمت رندر ترکیبی یا به اصطلاح Hybrid Rendering حرکت کرده است. حال که نسل فعلی کارت‌های گرافیک GeForce RTX با یک شیوه نامگذاری جدید به دلیل وجود فناوی Ray Tracing در دسترس هستند، فرصت خوبی است تا بتوان با عناوین مورد انتظار مانند Cyberpunk 2077 تجربه‌ای بیش از پیش بهتر در محیط بازی را تجربه کرد.به لطف این قابلیت همراه با کارت‌‌های گرافیک RTX کمپانی انویدیا جلوه‌های سینماتیک که بر کیفیت بیشتر اثر گذار هستند، حال می‌توان شاهد عملکرد واقع‌گرایانه آن بود. اینکه پروسه بازتاب‌های دسته انعکاسی و همچنین بازتاب‌های سایه دقیقا به چه صورتی در این عنوان انجام می‌شوند تا به اینجا مشخص نشده است. در مراسم گیمزکام 2018 طی نمایش یک دمو از این عنوان مشخص شده که DLSS نیز به خودی خود نقش مهمی بر افزایش کیفیت ایفا می‌کند. از آنجایی که هسته‌های Tensor با کارت‌های گرافیک رده RTX انویدیا همراه هستند، پروسه کاهش سایه زنی در این نسل به خوبی انجام می‌شود. DLSS از یک فناوری واجب به اشاره دیگر است که با کارت‌های RTX همراه است. این نوع تکنیک که بر صاف کردن لبه‌های رندر شده عمل می‌کند، پتانسیل باور نکردنی در بهبود کیفیت و عملکرد را می‌تواند در Cyberpunk 2077 داشته باشد.


Cyberpunk 2077


یکی از مدیران انویدیا در بخش بازاریابی معتقد است که محیط این بازی با طور چشمگیری و جذابی با بازتاب نوری همراه خواهد بود. با این حال برای درک هر چه بهتر و ساده‌تر این تصاویر مربوط به محیط بازی منتشر شدند. تصاویری که تا به اینجا مشاهده کردید در E3 امسال نیز مشاهده شده اما عملکرد فناوری Ray Tracing را در قالب تصویر از ادامه این نوشتار خواهید دید.


Cyberpunk 2077


اینکه فناوری‌های مذکور تا چه حدی در جذابیت محیط بازی و تجربه‌ای نزدیک‌‎تر به واقع گرایانه بودن را ارائه می‌کنند با مقایسه تصاویر ابتدای مطلب و دو تصویر آخر قابل درک است. تنها کافیست تا به نتیجه رندرینگ مبتنی بر این فناوری نوین را مشاهده کنید تا متوجه حدی از جلوه‌های جذاب‌ و عمیق سینماتیک شوید. طبق اطلاعات موجود، به کارگیری فناوری بازتاب نیازمند دو گزینه سخت افزاری است و در نتیجه کارت‌های گرافیک مبتنی بر آن از روش رندر ترکیبی استفاده خواهند کرد. حال اینکه این روش با موتورهای گرافیکی مختتلف در دیگر عناوین هم تا چه حدی سازگاری خواهد داشت، در زمان عرضه قابل درک خواهد بود.


Cyberpunk 2077

منبع: Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید