فناوری Face ID آن‌قدر گران است که چینی‌ها نمی‌توانند آن را کپی کنند!

فناوری Face ID آن‌قدر گران است که چینی‌ها نمی‌توانند آن را کپی کنند!


برای کارخانه‌های ساخت تلفن همراهی که عموما هم در کشور چین قرار دارند تنها چند هفته زمان کافیست تا جدیدترین فناوری‌های موجود در دستگاه‌های پرچمدار برندهای معتبر مانند اپل و سامسونگ را کپی کرده و در محصولی نسبتا مقرون بصرفه ارائه دهند. همان‌طور که می‌دانید اپل در گوشی آیفون 10 یک قابلیت بسیار خاص تحت عنوان Face ID را معرفی نمود.

تعجبی ندارد که بسیاری از کپی‌کارهای چینی در تلاش هستند تا این قابلیت را در محصولات مقرون بصرفه نیز ارائه دهند. اما براساس گزارشات جدید به نظر می‌رسد این فناوری آن‌قدر گران قیمت و پرهزینه است که واقعا امکان کپی کردن آن فعلا وجود ندارد!

اگرچه اپل نخستین کمپانی ارائه دهنده فناوری تشخیص چهره در یک گوشی هوشمند محسوب نمی‌شود اما قابلیت Face ID از آنجایی که از دوربین‌های سه بعدی به منظور افزایش دقت اسکن و سطح امنیتی دستگاه بهره می‌برد، در نوع خود اولین است.

Face ID

قابلیت درک سه بعدی در حال حاضر با قیمت 30 الی 50 دلار به ازای هر واحد به فروش می‌رسند و طبیعتا این هزینه برای دستگاهی که نهایتا چند صد دلار قرار است به فروش برسد، بسیار بالا محسوب می‌شود.

باتوجه به اینکه احتمالا به زودی تولیدکننگان بیشتری به تولید این نوع سیستم‌ها می‌پردازند، چینی‌ها امیدوارند قیمت این سیستم‌ها در سال 2018 با افت محسوسی مواجه شود. اما واقعیت این است که اپل قصد دارد فناوری Face ID را در سه گوشی آیفون در سال جاری روانه بازار کند، بدین ترتیب تعداد بیشتری از دوربین‌های سه‌ بعدی مورد نیاز خواهد بود و باتوجه به کمبودی که در تامین این قطعات مهم ایجاد می‌شود بسیار بعید به نظر می‌رسد که به این زودی، قیمت این قطعات کاهش پیدا کنند.

منبع: news.softpedia

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید