فناوری G-Sync HDR قیمت مانیتورهای گیمینگ را 500 دلار افزایش می‌دهد!

فناوری G-Sync HDR قیمت مانیتورهای گیمینگ را 500 دلار افزایش می‌دهد!


به تازگی PCPer یک نمایشگر گیمینگ دارای فناوری G-Sync HDR را کالبدشکافی کرده که علت گران بودن این دسته از نمایشگرها را توضیح می‌دهد. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

PCPer به تازگی این موقعیت را داشته است تا یکی از نمایشگرهایی که از فناوری ذکر شده را برخوردار است را کالبدشکافی کند. این نمایشگر PG27UQ 27 تولید شده توسط کمپانی ایسوس و تحت برند تجاری ROG است که دارای قابلیت پشتیبانی از وضوح 4K و نرخ بروزرسانی تصویر تا 144 هرتز را دارد. این نمایشگر از فناوری G-Sync HDR برخورداری بوده برخورداری آن لازم به بکارگیری یک ماژول 500 دلاری چنین شکلی است. لازم به ذکر است، نسل اول نمایشگرهای دارای فناوری G-Sync از چنین مشخصاتی مانند وضوح 4K و نرخ بروزرسانی 144 هرتزی برخوردار نیستند. این فناوری موجب رفع مشکل ناهمگانی کارت گرافیک و نمایشگر می‌شود. طی این کالبد شکافی مشخص شده این ماژول FPGA توسط کمپانی Altera تولید شده که شماره دقیق آن Arria 10 GX 480 است.

طبق اطلاعاتی که PCPer منتشر کرده است، تهیه این ماژول در تعداد اندک هزینه‌ای 2000 دلاری را دربر خواهد داشت که برای تولید کنندگان موجب افزایش 500 دلاری هزینه برای نمایشگرها خواهد شد. افزون بر این، این ماژول از 3 گیگابایت حافظه DDR4 نیز استفاده می‌کند که که مجددا می‌تواند موجب افزایش قیمت شود. با این حال، این مشخصات کلی می‌توانند علت گران بودن مانیتورهای دارای فناوری G-Sync HDR را توضیح دهند.

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید