فوجی‌فیلم دوربین جدید Instax Square SQ20 را معرفی کرد

فوجی‌فیلم دوربین جدید Instax Square SQ20 را معرفی کرد


اگرچه بسیاری از کاربران این روزها فوجی‌فیلم را بخاطر دوربین‌های بدون آینه‌اش می‌شناسند اما باید بدانید که این کمپانی جایگاه ویژه‌ای نیز در بین علاقه‌مندان به دوربین‌های فیلمی دارد. دوربین‌های عکاسی سری Instax این کمپانی برای کاربرانی که به عکس‌های فوری علاقه دارند طراحی شده‌اند. در همین راستا فوجی‌فیلم اخیرا از دوربین جدید Instax Square SQ20 رونمایی کرد.

در اکثر بخش‌های Instax Square SQ20 دقیقا همان کاری را انجام می‌دهد که سایر دوربین‌های عرضه شده در این سری قادر به انجام آن هستند؛ ثبت عکس و چاپ فوری آن. اما یکی از معایب این نوع دوربین‌ها این است که اگر عکس نه چندان خوبی را هم ثبت کنید، چاپ شده و در نتیجه یکی از فیلم‌هایتان به هدر می‌رود. اما ظاهرا فوجی‌فیلم در دوربین جدید خود این مشکل را برطرف کرده است.

Instax Square SQ20

راهکار این کمپانی برای رفع مشکل مذکور طراحی یک سیستم هیبریدی است که در آن تصاویر در واقع فریم‌های یک ویدیو هستند. حالت Dubbed Motion اساسا یک ویدیو را ضبط می‌کند که پس از اتمام ضبط کاربر می‌توانید با جستجو(اسکرول) کردن در فریم‌های آن، تصویر مورد نظر خود را انتخاب و چاپ نمایند. به گفته فوجی‌فیلم این قابلیت جدید Instax Square SQ20 باعث ثبت و چاپ عکس‌هایی پویا شده و علاوه بر این از به هدر رفتن فیلم‌ها که قیمت ارزانی هم ندارند جلوگیری خواهد شد.

از دیگر ویژگی‌های بکار رفته در این دوربین می‌توانید به عملکرد بزرگنمایی جدید، قابلیت Time Shift Collage با توانایی ثبت چهار عکس با یک تاخیر زمانی و همچنین یک آینه برای ثبت عکس‌های سلفی در کنار لنز دوربین اشاره کرد. فوجی‌فیلم هنوز در خصوص قیمت این دوربین جدید از سری Instax حرفی نزده اما انتظار می‌رود قیمت این محصول نیز مشابه سایر مدل‌های عرضه شده در این سری قیمت‌گذاری شود.

Instax Square SQ20 در تاریخ 20 اکتبر سال جاری عرضه خواهد شد.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید